W środę, 29 czerwca w Żorach wystartuje 33 Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Kierowcy muszą liczyć się na utrudnienia, które przewidywane są w godzinach 9:30 – 10:40. Ze względu na organizację i bezpieczeństwo uczestników wyścigu, poruszanie się ulicami znajdującymi się w obrębie trasy będzie niemożliwe od godz. 9:30.

Ze względu na organizację i bezpieczeństwo uczestników wyścigu, poruszanie się ulicami znajdującymi się w obrębie trasy będzie niemożliwe od godz. 9:30. Celem uniknięcia korków i utrudnień w ruchu, kierowcy podróżujący autostradą A1 powinni korzystać z węzła Świerklany.
Na czas trwania przejazdu, nie będzie możliwości skrętu w ul. Pszczyńską z DK81 – do Pszczyny najlepiej będzie dojechać przez Pawłowice.

Już o godzinie 9:30 w Parku Cegielnia przy ulicy Folwareckiej odbędzie się Ceremonia rozpoczęcia Wyścigu. Po prezentacji ekip kolarskich nastąpi start honorowy.
Kolarze ruszą o godzinie 10:15 spod hali MOSiR przy ulicy Folwareckiej, następnie przejadą w kierunku Alei Armii Krajowej, gdzie peleton skręci w prawo i będzie kierował się do ulicę Na Rudą, skąd kolarze pojadą ulicą Pszczyńską w kierunku Rudziczki.

Apelujemy do wszystkich, którzy w tym dniu będą przemieszczać się w pobliżu wyznaczonych tras wyścigu o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności. Zachęcamy jednocześnie do bezpiecznego kibicowania!

Kolarze będą mieli w sumie do pokonania aż 772 kilometry. Trasa wyścigu będzie przebiegać przez województwa śląskie, małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Wyścig zakończy się 2 lipca na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.