„Bezpieczny pieszy” to wzmożone działania prowadzone przez żorską drogówkę. Najważniejszym celem tych działań to poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzielnicowi, w trosce o pieszych włączyli się do działań, promując stosowanie elementów odblaskowych podczas wieczornych spacerów.

Dzisiaj na żorskich drogach stróże prawa przeprowadzają kolejną w tym roku edycję działań mających na celu zwrócenie uwagi na relację niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz kierujących pn. "Bezpieczny pieszy". Jak i w poprzednich edycjach zwracać będą dziś uwagę nie tylko kierujących, ale także pieszych i rowerzystów.
Mając na względzie tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe, w tym również z udziałem pieszych uczestników ruchu drogowego żorscy dzielnicowi włączyli się w działania promujące bezpieczne zachowania.
Jak pokazują dane statystyczne, od początku bieżącego roku w województwie śląskim doszło do 7 wypadków z udziałem pieszych (w tym 4 śmiertelnych), w których poruszający się po zmroku w obszarze niezabudowanym piesi nie posiadali widocznych elementów odblaskowych. Tylko w ciągu jednego wakacyjnego weekendu w 4 wypadkach drogowych śmierć poniosło 2 pieszych, a 2 zostało rannych.

Pomimo iż na terenie miasta Żory jest niewiele nieoświetlonych miejsc znajdujących się poza obszarem zabudowanym, to apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych nie tylko tam, gdzie wymagają tego przepisy. Przypominamy, iż taki właśnie element oświetlany światłami mijania przez pojazd widoczny jest dla kierującego już ze 150 m!

  • Dzielnicowi rozdają elementy odblaskowe
  • Dzielnicowy stoi z elementami odblaskowymi
  • Dzielicowy przekazuje odblaski
  • Dzielnicowi rozdają odblaski
  • Dzielnicowy przekazuje odblaski
  • Dzielnicowi z akcją promującą elementy odblaskowe i bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego