Od wczesnych godzin porannych na terenie miasta mundurowi prowadzą działania pn. „Trzeźwość”. Ich celem strategicznym jest zmniejszenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu i narkotyków. Tylko w ciągu tego roku zatrzymano uprawnienia 133 kierującym poruszających się po żorskich drogach.

Dzisiejsze wzmożone działania mundurowych mają na celu zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego i wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców oraz tych kierujących pod wpływem narkotyków, gdyż stwarzają oni realne zagrożenie spowodowania wypadków drogowych.
Tylko w ciągu 3 porannych godzin w wyniku kontroli drogowej uprawnienia do kierowania straciło 3 kierujących.
Pierwszy w ręce mundurowych wpadł 24-latek, który na ulicy Głównej przekroczył prędkość o ponad 50 km/h, pomimo iż był trzeźwy, to zgodnie z obowiązującymi przepisami uprawnienia stracił na 3 najbliższe miesiące.
Kolejnych dwóch żorzan kierowało pojazdami na „podwójnym gazie”. Na ulicy Pszczyńskiej tuż po godzinie 6:00 47-letni kierujący samochodem renault, a następnie około 6:30 na ulicy Głównej 66-latek, który kierował samochodem marki Opel Corsa. Drugi z mężczyzn dodatkowo przekroczył prędkość w terenie zabudowanym aż o 59 km/h.


Oprócz kontroli stanu trzeźwości sprawdzano także legalność posiadanych dokumentów i stan pojazdów. Przypominamy, iż kierowanie pod wpływem alkoholu oraz mimo cofniętych uprawnień jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, a nawet więzienia.

 

Policja apeluje! Reaguj, kiedy widzisz nietrzeźwą osobę, która siada za kierownicę. Jeżeli masz podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, poinformuj Policję. Informując o takich zachowaniach, niejednokrotnie ratujemy życie innym uczestnikom ruchu drogowego. Widzisz - reaguj - dzwoń na 112.