Nasi przedsiębiorcy coraz częściej szukają pracowników poza granicami kraju. Na naszym rodzimym rynku pracy oferty są, jednak kandydatów do pracy jest jak na lekarstwo. Kryzys dotknął przemysł, przetwórstwo, budownictwo, spawalnictwo i produkcję.

Do Polski przyjeżdżają zatem obcokrajowcy w celach zarobkowych. Agencje pracy tymczasowej zapewniają im transport i zakwaterowanie. Jeśli chodzi o ostatnie, warto przyjrzeć się noclegom pracowniczym w Żorach.

Noclegi pracownicze w Żorach — miejsca o wysokim standardzie

Noclegi pracownicze w Żorach — kto z nich skorzysta?

Z noclegów pracowniczych w Żorach mogą skorzystać głównie obcokrajowcy, choć nie tylko dla nich przeznaczony jest hostel. To także dobra opcja dla pracowników przebywających na delegacjach i wyjazdach służbowych. Polacy często znajdują pracę w innym mieście, niż to, w którym mieszkają. Oni także mogą zatrzymać się na kwaterach pracowniczych.

Hostel to niejednokrotnie lepsze rozwiązanie niż hotel. Dlaczego? Wystarczy przyjrzeć się cenom i standardom. Hotele słyną z wysokich cen, a warunki, jakie proponują gościom, nierzadko pozostawiają wiele do życzenia. Natomiast w hostelu jest tanio, schludnie i miło.
Noclegi pracownicze w Żorach to dobre rozwiązanie zarówno dla Polaków, jak i cudzoziemców.

Żory — miasto nieustannego rozwoju

Żory są miastem, w które nieustannie inwestuje się pieniądze. Przedsiębiorcy, jak i sam Urząd Miasta co roku przeznaczają znaczne sumy pieniędzy, aby rozwijać ten obszar. Wystarczy wspomnieć o Żorskim Parku Przemysłowym, który znajduje się niedaleko Katowic, czyli stolicy województwa śląskiego.

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą (zarówno z sektora mikro, małych, jak i średnich przedsiębiorstw), mają w Żorach prawdziwy raj. Wśród wielu firm przewagę zyskują jednak te z branży przemysłowej (przemysł metalowy, motoryzacyjny, drzewny, chemiczny i energetyczny).

Nie dziwi zatem, że Żory to idealne miejsce do pracy. W mieście tym zatrudnienie znajdzie wielu cudzoziemców, którzy wyemigrowali do naszego kraju. Dzięki napływowi obcokrajowców nasi przedsiębiorcy mogą spać spokojnie. Na pewno na czas uda im się wywiązać z kontraktów i zleceń.

Standard kwater pracowniczych w Żorach

Jak już wspomnieliśmy, kwatery pracownicze w Żorach mogą poszczycić się wysokim standardem. Goście na pewno docenią dobre warunki panujące w hostelu. Pierwszym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, jest schludność. W wielu miejscach noclegowych pomija się tę kwestię. Jednak czy pracownicy nie zasługują na czyste pokoje? Jeśli chodzi o te ostatnie, noclegi pracownicze w Żorach są na najwyższym poziomie. Obcokrajowcy mogą liczyć na ich dobre wyposażenie. W pokojach znajdują się łóżka z zawsze czystą pościelą, szafki, stoliki i telewizor. Standardem jest Wi-Fi na terenie obiektu.

Kwatery pracownicze dysponują pokojami 2-, 3- i wieloosobowymi. Naturalnie istnieją także wspólne pomieszczenia dla kobiet i mężczyzn. Właściciele hostelu zdają sobie jednak sprawę z tego, że nie wszystkim takie rozwiązanie przypadnie do gustu. Proponują dlatego osobne pokoje dla pań i dla panów.

Udogodnienia dla gości, czyli propozycje hostelu w Żorach

Oprócz dobrze wyposażonych pokoi hostel w Żorach oferuje gościom aneks kuchenny i wspólną łazienkę na korytarzu. W aneksie zawsze znajduje się pod dostatkiem kawy i herbaty. Nie brakuje również podstawowych sprzętów niezbędnych, aby przygotować prosty posiłek. Cudzoziemcy nie chcą wydawać pieniędzy na obiady w restauracjach czy barach, dlatego po pracy chętnie pichcą coś do zjedzenia.

Łazienka wyposażona jest w podstawowe akcesoria do utrzymania higieny. Natomiast ręczniki szybkoschnące, suszarkę i kosmetyki należy zabrać ze sobą z domu.

Dodatkowym udogodnieniem dla gości jest wspólne pomieszczenie socjalne, które przypomina świetlicę. To tam obcokrajowcy po całym dniu pracy mogą porozmawiać ze współpracownikami lub zrelaksować się, oglądając telewizję.

Kwatery pracownicze w Żorach są dobrze zlokalizowane. Pracownicy nie tracą wiele czasu na dojazdy do miejsca zatrudnienia. Dzięki temu są mniej zmęczeni i co za tym idzie — bardziej wydajni w pracy. Obok hostelu znajduje się parking dla osób zmotoryzowanych. Pracownicy nie muszą zatem obawiać się o to, gdzie postawić samochód.

Właściciele kwater pracowniczych w Żorach dbają, aby cudzoziemcy czuli się w hostelu jak u siebie w domu. Pobyt na obczyźnie wiąże się z chandrą i tęsknotą za domem. Dzięki miłej przyjaznej atmosferze obcokrajowcy łatwiej przystosowują się do nowych warunków.

 

Sprawdź naszą ofertę na stronie: https://www.abinoclegi.pl/noclegi-pracownicze-zory.html