Dla właściciela mercedesa, który pozostawił swój pojazd na miejscu dla osób niepełnosprawnych, będzie to z pewnością jedno z droższych parkowań. Przypominamy, iż za nieuprawnione parkowanie w takim miejscu grozi mandat karny w wysokości 800 zł i 6 punktów karnych. W tym wypadku na użytkownika pojazdu czeka jeszcze opłata za usuwanie pojazdu.

W środę około godziny 13:00 dyżurny żorskiej Policji otrzymał informację, iż na ulicy Boryńskiej, w rejonie poczty na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych zaparkowany jest pojazd, którego kierujący nie jest uprawniony do korzystania z niego.
Przybyły na miejsce patrol ruchu drogowego ustalił właściciela i użytkownika pojazdu. Potwierdził, iż pozostawiony pojazd nie został oznakowany kartą parkingową i zaparkowany został w miejscu przeznaczonym dla pojazdu kierowanego przez osoby uprawnione do korzystania z miejsc dla osób z niepełnosprawnościami m.in. ruchowymi.
To właśnie te miejsca, nie bez przypadku są szersze i znajdują się najbliżej wejścia do różnych instytucji i placówek handlowych. Umożliwiają one z pewnością bardziej komfortowe i swobodniejsze opuszczenie pojazdu, które niejednokrotnie może stanowić problem.
Kierujący, który nie jest uprawniony do korzystania z miejsca dla osób niepełnosprawnych, musi liczyć się nie tylko z wysokim mandatem karnym, ale również kosztami związanymi z usuwaniem pojazdu i przechowywaniem go na strzeżonym parkingu.
Apelujemy o wzajemny szacunek i zrozumienie potrzeb osób, dla których miejsca takie są specjalnie przygotowane. Mandat karny za to wykroczenie wynosi aż 800 złotych i 6 punktów karnych.

Film Holowanie.mp4

Opis filmu: Usuwanie pojazdu z miejsca dla osób niepełnosprawnych

Pobierz plik Holowanie.mp4 (format mp4 - rozmiar 18.06 MB)

Nagranie audio Holowanie.m4a

Opis nagrania: Audiodeskrypcja