Żorski mundurowy, w czasie wolnym od służby zauważył mężczyznę, który pobudzony wszedł do jednej z restauracji, wykrzykując przy tym wulgarne hasła. Swoją agresję skierował względem jednego z klientów, który postanowił zwrócić mu uwagę. Szybka reakcja i działanie doprowadziły do zatrzymania mężczyzny.

W minioną sobotę po godzinie 13:00 do lokalu gastronomicznego przy ulicy Kościuszki w Żorach wszedł pobudzony mężczyzna, który wykrzykiwał wulgarne hasła, w tym kierowane względem Policji i jednej z partii politycznych. Na swojej drodze napotkał klienta restauracji, który składał zamówienie i postanowił agresorowi zwrócić uwagę, iż ma się uspokoić, a jak nie, to opuścić miejsce.
W pewnym momencie agresywny mężczyzna schował rękę pod kurtkę w rejon podbrzusza i chwycił za torebkę, w której jak oświadczył, znajduje się broń i w sposób wulgarny zagroził klientowi pozbawieniem życia. Żorski stróż prawa, który wraz z rodziną znajdował się w lokalu, nie czekając ani chwili, użył chwytów obezwładniających i wyprowadził agresora z lokalu, a następnie dokonał sprawdzenia, czy mężczyzna rzeczywiście posiada przy sobie niebezpieczne przedmioty. W tym samym czasie poszkodowany wezwał na miejsce Policję.
Całe zdarzenie zauważył przez drogę patrol drogówki, który niezwłocznie znalazł się na miejscu i udzielił wsparcia interweniującemu policjantowi. Kilka chwil później przybył skierowany przez Dyżurnego żorskiej komendy patrol prewencji, który przejął agresora.
Jak się okazało, to nie pierwszy „wybryk” 70-letniego jastrzębianina, gdyż w przeszłości był już wielokrotnie notowany i karany za szereg przestępstw, w tym przeciwko zdrowiu i mieniu.

Korzystając z okazji, apelujemy, aby w tego typu sytuacjach nie bagatelizować gróźb użycia broni, gdyż nigdy nie wiemy, w jaki sposób może się ona rozwinąć. Tym razem dzięki szybkiej i sprawnej interwencji mundurowych nikomu nic złego się nie stało.