spąrztanie biura

Mogłoby się wydawać, że sprzątanie w firmie sprowadza się głównie do wycierania kurzu, odkurzania podłogi i ewentualnego mopowania. Nic bardziej mylnego – w zakres ofert firm oferujących sprzątanie biura Warszawa mogą wchodzić zupełnie inne usługi – dużo bardziej specjalistyczne i wykonywane przy pomocy profesjonalnego sprzętu.

Na co możemy liczyć?

Decydując się na współpracę z usługodawcą, który dysponuje parkiem maszynowym, możemy otrzymać w ramach współpracy:

  • Pranie wykładzin i dywanów;
  • Czyszczenie tapicerek – również na kanapach;
  • Mycie okien, również tych na wysokościach;
  • Polerowanie podłogi PCV, marmurowej lub innej;
  • Mycie klatek schodowych;
  • Wycieranie kurzu z mebli, drzwi, parapetów, kontaktów i półek;
  • Dbanie o nawodnienie roślinności ozdobnej;
  • Zamiatanie korytarzy;
  • Czyszczenie przestrzeni wspólnych – kuchennej i jadalnej (łącznie z organizacją i porządkiem w lodówce oraz załadowaniem zmywarki);
  • Wynoszenie śmieci.

Jak widać sprzątanie biura Warszawa może mieć różny zakres i różną cenę. Najważniejsze jest ustalenie zakresu pracy z usługodawcą.

Czy profesjonalne sprzątanie jest drogie?

Sprzątanie biura Warszawa będzie miało różną cenę w zależności od zakresu prac oraz częstotliwości wykonywania usług. Jako właściciel firmy musimy zdecydować, czy potrzebujemy codziennego sprzątania, czy wystarczy nam na przykład sprzątanie raz na dwa dni. Możemy zlecić różny zakres prac w różnych terminach, tak by wykonywanie usługi było dla nas optymalne. Jako klient powinniśmy być zadowoleni z tego, co otrzymujemy w ramach danej ceny.

Powinniśmy też zastanowić się czy do naszej powierzchni firmowej potrzebujemy całej ekipy sprzątającej czy wystarczy nam wykonanie pracy przez pojedynczą osobę. Ta druga opcja z pewnością będzie tańsza, a wcale nie musi być gorsza. Jeśli posiadamy niewielką firmę, też niewiele będzie w niej do sprzątania. Zaoszczędzone pieniądze możemy wykorzystać na udekorowanie przestrzeni, tak by pracownikom pracowało się w naszej firmie lepiej.

Co jest ważne?

Szukając partnera do współpracy w zakresie dbania o czystość w naszej firmie, zwróćmy uwagę na jego referencje z poprzednich miejsc pracy. Opinia byłego pracodawcy z pewnością będzie miała dla nas ogromne znaczenie. Warto też przejrzeć opinie widniejące w sieci. Poprzedni klienci również z pewnością zaznaczyli, jeśli coś było nie tak z wykonaniem usługi. Taki research pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych rozczarowań i pozwoli wybrać idealnego usługodawcę.

Cena ma kluczowe znaczenie przy wyborze współpracowników, ale nie zapominajmy, że za dobrze wykonaną pracę trzeba uczciwie zapłacić. Duża oszczędność w tym zakresie wiąże się bardzo często z wątpliwą jakością usług. A nie chcemy przecież sytuacji, w której sprzątanie biura Warszawa nie będzie nas satysfakcjonować. Wszędzie należy szukać równowagi i optymalnego rozwiązania. Rozmawiajmy z potencjalnymi usługodawcami – zazwyczaj większość rozwiązań można wypracować i dojść do satysfakcjonujących kompromisów, które zadowolą obie strony.