Za nami długi weekend majowy, w którym nie zabrakło profilaktyki ruchu drogowego. Nad bezpieczeństwem i tym razem czuwali żorscy mundurowi. Na szczęście prócz kilkunastu kolizji nikomu nic groźnego się nie stało. Podczas weekendu nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwali policjanci ruchu drogowego, których głównym zadaniem było przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim, jak m.in. przekraczanie dozwolonych prędkości.

"Majówkę” zainaugurował zlot motocyklowy i rozpoczęcie motocyklowego sezonu, którego przejazd zabezpieczali również żorscy policjanci. Ulicami miasta i starówki przejechały dziesiątki motocyklistów zaproszonych przez żorski klub motocyklowy. Przejazd ten rozpoczął się pod Kościołem Rzymskokatolickim pw. Miłosierdzia Bożego, a zakończył happeningiem na terenie Twin Pigs.
Tego samego dnia stróże prawa przeprowadzili akcję pn. „Bądź WIDOCZNY w Majówkę”, podczas której edukowali i rozdawali elementy odblaskowe dla pieszych i cyklistów. To właśnie niechronieni uczestnicy ruchu drogowego dzięki poprawie widoczności poprzez noszenie odblasków mają wpływ również bezpieczeństwo podczas korzystania z dróg. Pamiętajmy, iż dzięki takiemu elementowi na nieoświetlonej drodze jesteśmy widoczni nawet ze 150 metrów!
Wydłużony weekend w liczbach? W okresie od piątku 28 kwietnia do południa w czwartek 4 maja na żorskich drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Mundurowi zatrzymali 5 kierujących po alkoholu, doszło do 11 kolizji.


Razem zadbajmy o bezpieczeństwo! Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu. Powinni mieć to na uwadze także motocykliści, których ostatnio coraz więcej pojawia się na drogach.

  • Na zdjęciu widać policyjny radiowóz, a w tle motocykle na przykościelnym parkingu.
  • Na zdjęciu widać policjanta, który rozdaje odblaski dwóm nastolenim rowerzystom.
  • Na zdjęciu widać policjanta, który przekazuje odblaskową kamizelkę motocykliście.
  • Na zdjęciu widać policyjny radiowóz, a w tle motocykle na parkingu.
  • Na zdjęciu widać policyjne motocykle i radiowozy, przy których stoją policjanci.
  • Na zdjęciu widać policyjny radiowóz, a w tle motocykle biorące udział w uroczystym przejeździe.