W minioną sobotę - 6 maja z okazji Dnia Strażaka odbył się piknik rodzinny. Prócz szeregu atrakcji przygotowanych przez strażaków nie zabrakło stanowiska profilaktycznego żorskich policjantów oraz przedstawicieli z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Z pewnością podczas tego wydarzenie nie można było się nudzić!

Dzień Strażaka to wyjątkowa uroczystość dla wszystkich polskich strażaków. To właśnie 4 maja przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka. Dzień ten poświęcony jest wszystkim strażakom, w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek oraz tym, co ponieśli śmierć.
Do uczestnictwa w sobotnim rodzinnym pikniku z okazji tego święta zaproszeni zostali żorscy mundurowi, którzy we współpracy z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przygotowali swoje stanowisko. Każdy chętny mógł uzyskać odpowiedzi na trudne pytania z zakresu ruchu drogowego, a także wziąć udział w specjalnie przygotowanych konkursach związanych z bezpieczeństwem.
Strażacy prócz specjalnej strefy dla dzieci przygotowali m.in. pokaz gaszenia oleju oraz pokaz cięcia samochodu. Swoje działania zaprezentowali również członkowie Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Jastrzębia-Zdroju, którzy zaprezentowali z udziałem psów ratowniczych. Najmłodsi mogli także sprawdzić się w roli strażaków, korzystając z małego wozu strażackiego.

Wszystkim strażakom życzymy, aby Święty Florian nieustannie otaczał ich swoją opieką i prowadził przez trudy strażackiej służby.

  • Na zdjęciu widać radiowóz oraz osoby zgromadzone przy stanowisku policyjnym.
  • Na zdjęciu widać żorskie miasteczko ruchu drogowego oraz dzieci jeżdżące na rowerach.
  • Na zdjęciu widać policjantów oraz mężczyznę z dzieckiem na tle radiowozu.
  • Na zdjęciu widać policyjny radiowóz a w tle pojazdy strażackie.
  • Na zdjęciu widać radiowóz, policjanta oraz kobiety pozujące do zdjęcia.
  • Na zdjęciu widać kobietę i mężczyznę, którzy wypełniają test przygotowany przez mundurowych.