Żorska policja oraz Urząd Miasta Żory pozyskała do użytku urządzenie służące do znakowania rowerów i hulajnóg. Akcja znakowania pierwszych jednośladów zaplanowana została już w czerwcu! Pamiętajmy jednak, iż bezpieczeństwo naszego mienia zależy również od nas samych!

Wczoraj na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Żorach inspektora Mariusza Klepka oraz Naczelnika Wydziału Promocji Urzędu Miasta Żory przez producenta specjalizującego się w wyciskaniu profili aluminiowych z siedzibą w Żorach przekazana została specjalna znakowarka.
Urządzenie to z pewnością umożliwi znakowanie rowerów i hulajnóg mieszkańcom Żor, a dane identyfikujące przechowywane będą przez Urząd Miasta Żorach, w tym biuro rzeczy znalezionych. Letni okres to czas realizowania rowerowych pasji, a także moment, w którym Policja odnotowuje wzrost zgłoszeń związanych z kradzieżami jednośladów.
Pamiętajmy jednak, iż znakowanie jest elementem, dzięki któremu odnaleziony, utracony wcześniej przedmiot szybciej trafi w nasze ręce, ale to również my mamy wpływ na właściwe zabezpieczanie swojego mienia przed dostępem osób postronnych.

Interesuj się otoczeniem i dzwoń na Policję gdy:
• zauważysz nieznane Ci osoby, kręcące się bez celu w pobliżu Twojego domu. Dobrze zapamiętaj ich wygląd. Twoje spostrzeżenia mogą okazać się bardzo pomocne przy ustalaniu tożsamości włamywaczy;
• widzisz obce osoby lub samochód na posesji sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu;
• zauważysz w okolicy swojego miejsca zamieszkania osobę w kominiarce lub inaczej zakrywającą twarz lub obcą osobę niosącą jakieś większe przedmioty (torby, pudełka, elementy ogrodzenia itp.);
• niespodziewanie odwiedza Cię obca osoba pod pozorem szukania adresu, kogoś z sąsiadów lub zdobycia innych informacji o okolicy.


O terminach akcji znakowania jednośladów będziemy informować na stronie Komendy Miejskiej Policji w Żorach, a także Urzędu Miasta Żory.