1 czerwca 2023 roku przed budynkiem Galerii Wiślanka odbędzie się pierwsze w tym roku znakowanie jednośladów. Znakowanie odbędzie się w godzinach 14:00 – 16:00. Zachęcamy do udziału w akcji!

W Dzień Dziecka, na terenie Galerii Wiślanka odbędzie się dobrowolne znakowanie rowerów i hulajnóg. Letni okres to czas realizowania rowerowych pasji, a także moment, w którym Policja odnotowuje wzrost zgłoszeń związanych z kradzieżami jednośladów. Najmłodsi w tym samym czasie będą mogli spotkać "Sznupka" - maskotę Śląskiej Policji.


Zanim zdecydujesz się na oznakowanie pojazdu, przeczytaj kilka najważniejszych kwestii z tym związanych!
1. Znakowanie roweru/hulajnogi wpływa na możliwość zidentyfikowania roweru w przypadku jego kradzieży lub zagubienia.
2. Jeżeli padniesz ofiarą kradzieży, to podczas zgłoszenia możesz podać numer nadany podczas znakowania.
3. Biuro rzeczy znalezionych przy Urzędzie Miasta Żory lub Policja, w przypadku odnalezienia jednośladu zadzwoni do ciebie pod wskazany w trakcie rejestracji numer.

Pamiętajmy jednak, iż znakowanie jest elementem, dzięki któremu odnaleziony, utracony wcześniej przedmiot szybciej trafi w nasze ręce, ale to również my mamy wpływ na właściwe zabezpieczanie swojego mienia, przed dostępem osób postronnych stosując właściwe jego zabezpieczenie!

Pamiętaj również!
1. Rower do znakowania może przekazać wyłącznie osoba dorosła/właściciel roweru/hulajnogi
2. Właściciel jednośladu rozumie, iż znakowanie odbywa się metodą grawerowania i może wpłynąć na uszkodzenie powłoki lakierniczej w miejscu oznakowania, na co właściciel pojazdu wyraża zgodę.
3. Administratorem danych osobowych jest Urząd Miasta Żory, który prowadzić będzie bazę danych przy biurze rzeczy znalezionych.
4. Osoba przekazująca dane osobowe ma prawo wglądu do bazy danych, a także usunięcia j zmodyfikowania danych w niej zawartych zgodnie z ustawą RODO/DODO.