Policja Żory: Dzielnicowy i Sznupek odwiedzili osiedle Gwarków

1 min czytania

Żorski dzielnicowy w ramach współpracy z MOSiR-em w Żorach uczestniczył w akcji profilaktycznej, związaną z bezpiecznym spędzaniem wolnego czasu. Mundurowy przypominał o bezpieczeństwie nad wodą, właściwym zabezpieczeniu mienia oraz właściwym reagowaniu na zagrożenia. Przypomniał także, o programie Dzielnicowy Bliżej Nas” propagującym właściwe postawy dzielnicowych i społeczności lokalnych, jak i uzyskanych wspólnie efektów.

W piątek 22 lipca w Dzielnicy osiedle Gwarków miało miejsce kolejne spotkanie mundurowych z mieszkańcami, w ramach akcji Aktywnie w Dzielnicach” przygotowanych we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Żorach.
Dzielnicowy wraz z maskotką Śląskiej Policji Sznupkiem wzięli udział w przygotowanym programie rekreacyjno-sportowym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. Prócz możliwości uczestnictwa w szeregu konkurencji sportowych, spotkanie to stanowiło okazję do porozmawiania o bezpieczeństwie czasu wolnego, problemach dzielnicy, a także osobistego spotkania z dzielnicowym.
Mundurowy zachęcał także do użytkowania policyjnych aplikacji ułatwiających **

kontakt z dzielnicowym

**.

Kolejne spotkanie zaplanowane zostało 8 sierpnia w Dzielnicy Kleszczów (15:00 18:00).

Komenda Miejska Policji w Żorach,

zory.slaska.policja.gov.pl/k31/informacje/wiadomosci/364536,Dzielnicowy-i-Sznupek-odwiedzili-osiedle-Gwarkow.html

Autor: krystian