Policjanci żorskiej drogówki prowadzili wczoraj krajowe działania pn. Prędkość. Na drogach powiatu mundurowi przez cały dzień kontrolowali, czy kierujący stosują się do obowiązujących limitów prędkości. Pamiętajmy, iż jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Głównym celem przeprowadzonych działań pod kryptonimem „Prędkość” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci zwrócili szczególną uwagę na:

  • stan trzeźwości kierujących,
  • stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
  • stan techniczny pojazdów,
  • przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

Podczas działań żorscy policjanci ujawnili 51 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami.

Zachęcamy również do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji umożliwiającej zgłaszanie zagrożenia. Każde naniesione na mapę zgłoszenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.