Policjanci pomogli mężczyźnie, który podczas spaceru w lesie doznał urazu nogi. Mieszkaniec Żor krwawił i wymagał pomocy medycznej. Mimo trudności wynikającej z braku dokładnej lokalizacji, policjanci odnaleźli mężczyznę w lesie.

Sytuacja wydarzyła się około godziny 1.30 ze środy na czwartek. 38-letni żorzanin podczas spaceru w lesie, doznał nagłego urazu w nodze i zaczął krwawić. Konieczna była pomoc medyczna.

Mundurowi natychmiast ruszyli mu z pomocą, jednak dotarcie do niego było utrudnione ze względu na brak informacji na temat dokładnej lokalizacji. Po około 30-minutach odnaleźli żorzanina i udzielili pierwszej pomocy. Następnie na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala.

Pomoc medyczna i szybkość działania, w przypadku poważnych sytuacji jak ta, jest niezwykle ważna. Dlatego warto pamiętać, że w przypadku nagłych wypadków należy jak najszybciej wezwać służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer alarmowy 112, jak również w miarę możliwości dokładnie określić lokalizację, aby pomoc mogła dotrzeć na miejsce jak najszybciej. Występujące w ostatnim czasie temperatury poniżej zera, szczególnie w nocy, mogą stwarzać niebezpieczeństwo dla osób bezdomnych, które szukają schronienia. Stróże prawa codziennie kontrolują miejsca, gdzie grupują się bezdomni, aby zapewnić im odpowiednie wsparcie i bezpieczeństwo.

Apelujemy do mieszkańców o zgłaszanie infomacji o miejscach, w których mogą gromadzić się osoby. W sytuacjach niewymagających pilnej interwencji, można to również zrobić korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dbajmy o siebie nawzajem, zachowujmy czujność i wiedzmy, że dzięki współpracy i społecznej odpowiedzialności możemy razem zadbać o bezpieczeństwo nas wszystkich. W razie potrzeby nie wahajmy skontaktować się z Policją i innymi służbami ratunkowymi, aby pomóc lub zgłosić potencjalne zagrożenie.