Festiwal Górnej Odry: Trzy dni atrakcji na rozpoczęcie wakacji w Żorach!
Festiwal Górnej Odry zbliża się wielkimi krokami! Trzy dni pełne atrakcji czekają na mieszkańców naszego miasta. Od koncertów i warsztatów, po pokazy mody i gry terenowe – każdy znajdzie coś dla siebie.
  1. Start festiwalu: 21 czerwca o godz. 16:00 w Parku Cegielnia i Pałacu Baranowice.
  2. Koncerty hip-hopowe i alternatywne w Parku Cegielnia.
  3. Piknik Ekologiczny i koncerty w sobotę.
  4. Wodne atrakcje i koncerty na kąpielisku „Śmieszek” w niedzielę.

Festiwal Górnej Odry to prawdziwe święto dla wszystkich miłośników dobrej zabawy i kultury. Tegoroczna, czwarta już edycja, odbędzie się w dniach 21-23 czerwca i obejmie trzy różne lokalizacje: Park Cegielnia, kąpielisko „Śmieszek” oraz Pałac Baranowice.

W piątek, 21 czerwca, festiwal rozpocznie się o godz. 16:00 w dwóch miejscach jednocześnie. W Pałacu Baranowice przy ul. Zamkowej 97 będzie można wziąć udział w tradycyjnych zabawach świętojańskich, takich jak palenie ognisk, plecenie wianków oraz gra terenowa „Szukanie kwiatu paproci”. O godz. 18:00 zaplanowano pokaz mody „Świtezianka”, a o 19:00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca SARI. Wieczór zakończy koncert zespołu Vołosi o godz. 20:00, który łączy muzykę góralską z klasyczną.

Równocześnie w Parku Cegielnia o godz. 16:00 odbędzie się Piknik Bezpieczeństwa, na którym będzie można nauczyć się pierwszej pomocy, zobaczyć pokazy służb mundurowych oraz oznakować rowery. Oficjalne otwarcie festiwalu nastąpi o godz. 17:00, po czym na scenie wystąpią gwiazdy polskiej sceny hip-hopowej i alternatywnej. Wśród nich znajdą się m.in. lokalny duet Pacho & Tomcio wspierany przez DJ Malowanego, Projekt Larmo, Jarecki oraz duet Pokahontaz.

W sobotę, 22 czerwca, festiwal przeniesie się do Parku Cegielnia, gdzie o godz. 16:00 rozpocznie się Piknik Ekologiczny z grą terenową. O godz. 17:30 na scenie pojawi się zespół Sari Ska Band, a następnie o 19:00 wystąpi Dziwna Wiosna. Wieczór zakończy koncert zespołu TABU o godz. 20:30. W Pałacu Baranowice o godz. 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy Lecha Pierchały pt. „Wiedźmy”.

Niedziela, 23 czerwca, rozpocznie się o godz. 9:00 „Piknikiem u baronowej” przy Pałacu Baranowice, gdzie na uczestników czekają animacje, zabawy wiktoriańskie oraz koncert kwartetu smyczkowego. Od godz. 12:00 festiwal przeniesie się na kąpielisko „Śmieszek”, gdzie odbędą się pokazy wodnych technik ratowniczych, warsztaty kajakowe oraz warsztaty wyplatania tradycyjnych wianków świętojańskich. O godz. 15:00 rozpoczną się Rodzinne Regaty oraz strefa relaksu z DJ-em. Dzień zakończą koncerty zespołów Grupa Bez Daty Ważności, MuzyKajaka oraz Chwila Nieuwagi, a także puszczanie wianków na wodę i parada z pochodniami.

Festiwal Górnej Odry jest wydarzeniem bezpłatnym, a jego organizacja możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tej wyjątkowej imprezie!


Opierając się na: Urząd Miasta