Operetka Wrocławska zaprasza na plenerowe koncerty w weekend 28-29 czerwca
Już w najbliższy weekend mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym. „Śpiewnik domowy na WYNOS” przeniesie nas w magiczny świat XIX-wiecznej muzyki i tradycji. Przygotujcie się na trzy plenerowe koncerty, które z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Wyjątkowe koncerty plenerowe w naszym mieście

W dniach 28 i 29 czerwca odbędą się trzy bezpłatne koncerty plenerowe pod nazwą „Śpiewnik domowy na WYNOS”. To niezwykła okazja, by posłuchać najpiękniejszych utworów w wykonaniu uzdolnionych artystów. Koncerty odbędą się w różnych lokalizacjach, aby jak najwięcej mieszkańców mogło wziąć w nich udział.

Program koncertów obejmuje zarówno znane, jak i mniej popularne utwory, takie jak "Znaszli ten kraj", "Na Wawel", "Kwiatek", "Krakowiaczek", "Prząśniczka", "Dziad i Baba" oraz "Złota rybka". W repertuarze znajdą się kompozycje, które przeniosą słuchaczy do XIX-wiecznej Polski, ukazując bogactwo ówczesnej muzyki i tradycji.

Powrót do tradycji domowego muzykowania

Inicjatywa organizacji „Śpiewnika domowego na WYNOS” ma na celu przypomnienie tradycji domowego muzykowania, które było popularne w XIX wieku. Artyści pragną zaprosić całe rodziny do wspólnego śpiewania i czerpania radości z muzyki. Koncerty będą prowadzone w sposób przystępny i interesujący, zwłaszcza dla najmłodszych odbiorców.

W trakcie koncertów usłyszymy lekkie, wpadające w ucho melodie Stanisława Moniuszki, wzbogacone o intrygujące opowieści i tańce. Całość będzie utrzymana w formie muzycznej opowieści, która przeniesie słuchaczy w czasie, ukazując tradycje i zwyczaje XIX-wiecznej Polski. Artyści wystąpią w oryginalnych kostiumach z końca XIX stulecia, co dodatkowo podkreśli klimat wydarzenia.

Terminy i lokalizacje koncertów

Wszystkich chętnych zapraszamy na trzy koncerty, które odbędą się w następujących terminach i lokalizacjach:

28 czerwca, godz. 17:00 - Park Cegielnia (Tężnia)

28 czerwca, godz. 19:00 - Pałac Baranowice, ul. Zamkowa 97

29 czerwca, godz. 19:00 - Rynek Miejski

Wystąpią: Liza Wesołowska (sopran), Tomasz Maleszewski (tenor), Damian Domalewski (tenor) oraz tancerze Teatru Scena Kamienica. Koncerty poprowadzi Maciej Michałkowski.

Wstęp wolny dla wszystkich mieszkańców

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na to wyjątkowe wydarzenie kulturalne. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny, a wydarzenie jest współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Żory. To doskonała okazja, by spędzić czas z rodziną, ciesząc się pięknem muzyki i wspólnie śpiewając.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji i dołączcie do nas w najbliższy weekend, by wspólnie przenieść się w magiczny świat XIX-wiecznej muzyki!


Na podstawie: Urząd Miasta