Lipiec w muzeum w Żorach pełen kolorów, zapachów i wyjątkowych spotkań

W lipcu Muzeum Miejskie w Żorach zaprasza na wyjątkową podróż przez świat sztuki i natury, która pobudzi wszystkie zmysły. To doskonała okazja, by odkryć niezwykłe powiązania między człowiekiem a otaczającym go światem roślin i zapachów.
- Żory zapraszają do magicznego ogrodu sztuki w muzeum
- Letnie wydarzenia w muzeum dla ciała i ducha
Żory zapraszają do magicznego ogrodu sztuki w muzeum
W Muzeum Miejskim w Żorach od początku lipca do końca sierpnia można zanurzyć się w fascynujący świat prac Niny Kontny-Łomozik. Artystka stworzyła wystawę, która łączy malarstwo, rzeźbę i ceramikę, przenosząc zwiedzających do poetyckiego ogrodu pełnego symboli przemijania i życia. Ta przestrzeń to nie tylko wizualna uczta – to także refleksja nad bliskością natury i ludzkich emocji.
Wystawa „W ogrodzie” to prawdziwa podróż przez świat roślin, ptaków i światła, gdzie każdy element opowiada swoją historię. To miejsce, które zachwyca zarówno miłośników sztuki, jak i tych, którzy szukają chwili wyciszenia w codziennym zgiełku.
Letnie wydarzenia w muzeum dla ciała i ducha
Lipiec w muzeum to nie tylko wystawa – to także bogaty program spotkań i warsztatów, które pozwolą poczuć magię ogrodów na własnej skórze. Już 17 lipca o godzinie 17:30 odbędzie się inspirujące spotkanie z twórcami naturalnych kosmetyków. Dowiedzą się Państwo, jak powstają produkty oparte na ziołach i olejkach eterycznych, które pielęgnują skórę zgodnie z zasadą: „Nie kładź na skórę tego, czego nie możesz zjeść”. To wyjątkowa okazja, by poznać tajniki naturalnej pielęgnacji i poczuć letnie aromaty na własnej skórze. Wstęp jest wolny.
Natomiast 24 lipca o tej samej godzinie muzeum zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „W ogrodzie”. Dr Anna Flaga zabierze uczestników w podróż po dziełach Niny Kontny-Łomozik, gdzie natura splata się z emocjami tworząc niepowtarzalną atmosferę. To spotkanie pozwoli głębiej zrozumieć artystyczne przesłanie oraz poczuć bliskość przyrody ukrytą w obrazach i rzeźbach. Wstęp również jest bezpłatny.
Dla grup zorganizowanych muzeum przygotowało warsztaty pod hasłem „Kolory i zapachy – wakacje w ogrodzie”. Podczas około półtoragodzinnych zajęć uczestnicy stworzą własne pamiątki inspirowane światem roślin i zwierząt – kwiaty, ptaszki czy żuczki wykonane ręcznie staną się piękną pamiątką letnich chwil spędzonych w muzealnym ogrodzie. Rezerwacje są obowiązkowe pod numerem telefonu 32 43 43 714.
Na podst. UM Żory
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Rybnicka dostanie nową trasę rowerową, a kierowców czekają etapowe utrudnienia

Rozstrzygnięto konkurs na sportowe zadania i wsparcie kultury fizycznej w Żorach

Wiosenna deratyzacja w Żorach obejmie bloki i magazyny z żywnością

Perfumy za prawie 2700 zł i szybka akcja ochrony - 33-latka wpadła w Żorach

Na żorskiej ulicy kryminalni poznali go od razu - wpadł po krótkim patrolu

Poranne wejście na Orlej odsłoniło pięć osób i narkotyki

W Herbercie policjanci pokazali młodym, co naprawdę znaczy służba

Nad Żorami i regionem wisi alert smogowy – pył PM10 może dać się we znaki

Biblioteka w Żorach kończy 80 lat - książkowy dzień z Weroniką Ancerowicz

6-latki z Żor w komendzie - lekcja, która przemieniła zabawę w naukę

Żory ruszają na rowery – trening przed walką o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Siekiera w ręku, auto zniszczone - 56-latek zatrzymany na Zostawie

Korowód, tańce i ekologiczne warsztaty – dzieci wprowadziły wiosnę
Przydatne dane teleadresowe
- Kościół św. Filipa i Jakuba w Żorach Perła architektury sakralnej
- Poznaj Żorka! - maskotkę miasta Żory
- Muzeum Ognia w Żorach Niezwykła podróż przez historię miasta
- Idealne miejsce na relaks i rozrywkę, czyli odkrywamy Park Cegielnia w Żorach!
- Z jakimi miastami graniczą Żory?
- Tężnia Solankowa w Żorach Nowoczesne sanatorium pod gołym niebem
