Młodzi adepci munduru - cotygodniowa musztra w klasach policyjnych

1 min czytania
Młodzi adepci munduru - cotygodniowa musztra w klasach policyjnych

W każdy wtorek uczniowie klas policyjnych Zespołu Szkół nr 3 im. Herberta w Żorach odbywają treningi musztry pod nadzorem aspiranta Witolda Lisiaka. Służbowe ćwiczenia koncentrują się na precyzji wykonywania komend i ustawianiu szyków.

Treningi prowadzi aspirant Witold Lisiak, który sprawdza prawidłowość wykonywania komend i dokładność ruchów. Zajęcia odbywają się systematycznie i obejmują m.in. ustawianie szyków, marsz w kolumnie oraz ćwiczenia reakcji na polecenia dowódcy.

Organizatorzy podkreślają, że musztra rozwija dyscyplinę, współpracę oraz umiejętność działania w zespole. Według opisu zajęć służba w Policji wymaga sprawności fizycznej, znajomości procedur, a przede wszystkim odpowiedzialności i gotowości do działania w sytuacjach wymagających szybkiej reakcji.

Regularne treningi mają też na celu kształtowanie koncentracji i opanowania u młodzieży. Szkoła wskazuje, że takie zajęcia są ważnym elementem przygotowania do przyszłej służby na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Na stronie Śląskiej Policji dostępne są informacje dotyczące naboru i wymagań dla kandydatów do służby.

na podstawie: Policja Żory.

Autor: krystian