Bajkowa Ósemka ma 45 lat. Rogoźna świętowała z dziećmi i absolwentami

W jednym przedszkolu spotkały się wspomnienia sprzed lat, dziecięcy gwar i oficjalne gratulacje. W Rogoźnej jubileusz 45-lecia nie był tylko rocznicą na papierze, ale żywym spotkaniem kilku pokoleń związanych z placówką. Uroczystość przyniosła też ważny symbol – nadanie jej imienia „Bajkowa Ósemka”. Scena, na której pojawiły się dzieci, absolwenci i zaproszeni goście, miała w sobie coś z rodzinnego święta.
- Jubileusz w Rogoźnej połączył historię placówki z nowym imieniem
- Dzieci, absolwenci i goście stworzyli uroczystość z prawdziwą sceną emocji
Jubileusz w Rogoźnej połączył historię placówki z nowym imieniem
Podczas uroczystości 17 kwietnia przedszkole działające w ZSP nr 8 świętowało 45 lat istnienia. Tego dnia nie chodziło wyłącznie o rocznicę, ale też o symboliczny krok dalej – placówce nadano imię „Bajkowa Ósemka”.
To był moment, w którym przeszłość i teraźniejszość spotkały się na jednej sali. Z jednej strony wracała pamięć o latach pracy wychowawczej i edukacyjnej, z drugiej – pojawił się wyraźny znak, że ta historia nie kończy się na jubileuszu. Dla przedszkola to ważne, bo takie chwile budują tożsamość miejsca równie mocno jak codzienna praca z dziećmi.
Dzieci, absolwenci i goście stworzyli uroczystość z prawdziwą sceną emocji
Najmocniej wybrzmiał program przygotowany przez dzieci. Grupy „Żabki” i „Biedronki” wystawiły „Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków”, a publiczność nagrodziła ich występ gromkimi brawami. W takich chwilach widać najlepiej, że przedszkolna scena nie służy tylko zabawie – uczy odwagi, współpracy i pierwszego występowania przed ludźmi.
Sporo wzruszeń przyniósł także muzyczny powrót absolwentów. Karol Pistelok i Paweł Gwóźdź przypomnieli o miejscu, w którym zaczynała się ich edukacyjna droga. To właśnie takie występy najmocniej spinają przeszłość z teraźniejszością i pokazują, że przedszkole zostaje w pamięci na długo.
Wśród zaproszonych byli prezydent Żor Waldemar Socha, przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła, sekretarz miasta Anna Szelka, wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku Grażyna Chachulska oraz naczelnik Wydziału Edukacji Dominik Krusberski. Pojawili się też dyrektorzy szkół i przedszkoli, emerytowani pracownicy, darczyńcy i rodzice. Taka obecność nie była jedynie kurtuazyjna – pokazała, że jubileusz przedszkola ma znaczenie szersze niż szkolna uroczystość i dotyka całego miejskiego środowiska oświatowego.
Atmosfera była podniosła, ale ciepła. Władze placówki podkreśliły, że to był dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i dumy, a zarazem piękne zwieńczenie 45 lat pracy. I właśnie w tym tkwi siła takich wydarzeń – nie tylko przypominają o latach minionych, lecz także porządkują przyszłość i nadają jej wyraźny, bajkowy znak rozpoznawczy.
na podstawie: Urząd Miasta.
Ostatnie Artykuły

Studenci kryminologii wejdą do żorskiej komendy. Podpisano porozumienie

Jedno dzieło, wiele odczytań - jak patrzeć na sztukę bez stresu

Przerwy w dostawie wody w Żorach. Dotyczą dwóch ulic

Przystanek Żory wraca na dwa dni. Będzie muzyka i kolory

Uderzenie wyrwało drzewo z ziemi. Kierowca trafił do szpitala

Rolki, nordic walking i piłka nożna. Tydzień ruchu w Żorach

Jarmark Władysławowski wraca na trzy dni. Tak zapowiada się program

Juniorka z Żor wygrała turniej pétanque. Są pełne wyniki

Groził rodzinie śmiercią i podpaleniem domku - zatrzymali go policjanci z Żor

Susza zwiększa presję na wodę. Nie każdy pobór wymaga pozwolenia

Zażądał 200 złotych, zabrał 30. Brutalny rozbój na osiedlu Gwarków

Seniorzy w Żorach poznali sposoby, którymi oszuści wywierają presję

Wołał z balkonu o pomoc. Policjanci siłowo weszli do mieszkania w Żorach

Festiwal SARI wraca na trzy dni - Żory zagrają w wielu rytmach
Przydatne dane teleadresowe
- Kino Na Starówce w Żorach Repertuar, cennik i atrakcje
- Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w Żorach - kontakt, godziny i oferta dla firm
- Z jakimi miastami graniczą Żory?
- Świetlica "Wyspa" w Roju - zajęcia dla dzieci, kontakt i godziny
- Naucz się przepisów drogowych w miasteczku ruchu drogowego w Żorach
- Przychodnia Miejska w Żorach - kontakt, godziny i rejestracja
