Żorskie kickboxerskie wejście z przytupem. Medal i nokaut w Bieruniu

Żorskie kickboxerskie wejście z przytupem. Medal i nokaut w Bieruniu

W Bieruniu żorscy kickboxerzy z Klubu Sztuk Walki Shogun wrócili z wyraźnym sygnałem, że forma idzie w dobrą stronę. Jeden z zawodników stanął na podium po zaciętej walce o finał, drugi zakończył pojedynek przed czasem, zostawiając po sobie mocny ślad w hali BOSiR. Tego dnia nie było miejsca na kalkulację – liczyły się tempo, odwaga i chłodna głowa.

  • Brąz Kacpra Kąska po walce, w której decydował każdy szczegół
  • Sebastian Borkowski zamknął pojedynek przed czasem

Brąz Kacpra Kąska po walce, w której decydował każdy szczegół

Podczas Otwartych Mistrzostw Polski K-1 w Bieruniu Kacper Kąsek wystartował w kategorii kadetów 14–15 lat do 62 kilogramów i wywalczył brązowy medal. Droga do finału urwała się dopiero po wyrównanym pojedynku, a o wyniku przesądziła niejednogłośna decyzja sędziów. To właśnie takie starcia najczęściej pokazują, jak cienka bywa granica między awansem do decydującej walki a miejscem na podium.

Dla młodego zawodnika to wynik, który ma znaczenie nie tylko w tabeli. W sportach walki każdy taki start buduje odporność, uczy pracy na dystansie i oswaja z presją, która w ringu potrafi być równie trudna jak sam rywal.

Sebastian Borkowski zamknął pojedynek przed czasem

W Turnieju Pierwszego Kroku Sebastian Borkowski rywalizował w kategorii kadetów 14–15 lat do 72 kilogramów i ponownie pokazał skuteczność. Jego walka zakończyła się przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie. W amatorskim kickboxingu taki finał nie zdarza się przypadkiem – zwykle jest efektem konsekwencji, dobrej pracy nóg i umiejętności przełamywania przeciwnika z rundy na rundę.

Obaj zawodnicy reprezentowali Klub Sztuk Walki Shogun Żory, a ich start został wsparte przez Gminę Miejską Żory w ramach zadania „Promocja miasta Żory poprzez sport”. To ważny sygnał także dla samych młodych sportowców: lokalne wsparcie przekłada się na realny rozwój, wyjazdy i możliwość sprawdzania się w mocnej stawce, a właśnie takie turnieje najczęściej pokazują, kto jest gotowy na kolejny krok.

na podstawie: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.