Mangowe historie odrywają od ekranu - warsztaty w Żorach.

FOT. MBP Żory
W Strefie Młodych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach komiks stanie się punktem wyjścia do opowiadania, rysowania i spokojnego przyjrzenia się własnym cyfrowym przyzwyczajeniom. Warsztaty „Analogowy świat istnieje” poprowadzi Sandra Niedzielska, bibliotekarka i graficzka związana z żorską biblioteką.
- „Analogowy świat istnieje” prowadzi przez mangę do własnej opowieści
- Sandra Niedzielska łączy biblioteczne doświadczenie z grafiką
- Na bezpłatne warsztaty zapiszesz się na kilka sposobów
„Analogowy świat istnieje” prowadzi przez mangę do własnej opowieści
Uczestnicy stworzą prace inspirowane japońskimi komiksami. Nie chodzi jednak wyłącznie o rysowanie. Zajęcia mają pomóc zwolnić, odpocząć od ekranów i sprawdzić, jak książka oraz twórcza praca wpływają na codzienny rytm. 📚✏️
Warsztatowa forma otworzy też przestrzeń do rozmowy o cyfrowych nawykach i bardziej świadomym spędzaniu czasu. To propozycja dla osób, które lubią mangę, ilustrację albo po prostu chcą spróbować czegoś nowego bez presji na artystyczny perfekcjonizm.
Spotkanie odbędzie się 17 września 2026 roku o godz. 17:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach im. Ottona Sterna przy ul. Rybnickiej 6-8. W wydarzeniu mogą uczestniczyć osoby w wieku 13+.
Sandra Niedzielska łączy biblioteczne doświadczenie z grafiką
Prowadząca działa w Strefie Młodych Biblioteki w Żorach, gdzie organizuje warsztaty i prelekcje. Jest także graficzką, a swoje umiejętności rozwijała między innymi podczas kursu malarskiego w Centrum Artystycznym Sztukarnia. Dzięki temu spotkanie połączy perspektywę osoby pracującej z młodymi czytelnikami z praktyką twórczą. 🎨
Warsztaty są częścią projektu „Offline w głowie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Na bezpłatne warsztaty zapiszesz się na kilka sposobów
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: można napisać na [email protected], zadzwonić pod 32 43 43 197 lub 32 43 44 584, a także zgłosić się osobiście w punkcie Informacja-Recepcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach. Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc może być ograniczona, dlatego warto zapisać się wcześniej.
Uczestnictwo oznacza zgodę na publikację wizerunku w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej biblioteki.
na podstawie: MBP Żory.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (MBP Żory). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

130 osób na rodzinnym pikniku w Żorach. Najważniejszy był wspólny czas

74 tysiące kilometrów na rowerach. W Żorach nagrodzą najlepszych

Mangowe historie odrywają od ekranu - warsztaty w Żorach.

Po butelkę wódki, a skończył w zakładzie karnym. Policja sprawdziła 43-latka

Napadł na 18-latkę przy drzewie. Dzień później włamał się do banku

Ekran w domu pod lupą. W Żorach odbędzie się ważny wykład

BRAVO, BRAVO-CRP i CHARLIE przedłużone. Żory objęte decyzją rządu

Żorska Karta Mieszkańca przechodzi do telefonu. Nowy system już działa

Szkolne rozkłady wracają. Zmiany na linii 06 w Żorach

MyBestCeramide Shot+HA – nowy shot ceramidowo-hialuronowy od MyBestPharm

Odnowiona remiza OSP w Rogoźnej walczy o tytuł najlepszej przestrzeni

Yaskati zagra na jarmarku parafialnym w Żorach. Będzie też licytacja tortu

Nowy sezon MOK w Żorach zacznie się od Tygodnia Otwartego i rabatu

Włamywacz porzucił rower i próbował przeskoczyć ogrodzenie w Żorach
Przydatne dane teleadresowe
- Czy Żory były niemieckie? Poznaj trudną historię miasta!
- Szlak Żorków w Żorach odkryj unikalne figurki w różnych zakątkach miasta
- Komenda Miejska Policji w Żorach - kontakt, dzielnicowy, wydziały
- Nowe Miasto Żory - działki budowlane, kontakt i biuro obsługi klienta
- Świetlica Wodzisławska 300 w Żorach - kontakt, godziny i zajęcia dla dzieci
- Świetlica "Wyspa" w Roju - zajęcia dla dzieci, kontakt i godziny
