VIII Charytatywny Bieg Nadziei w Żorach — pobiegniemy (i pójdziemy) dla Hospicjum

2 min czytania
Grafika promocyjna wydarzenia VIII Charytatywny Bieg Nadziei w Żorach — pobiegniemy (i pójdziemy) dla Hospicjum

To wydarzenie ma w sobie coś prostego i pięknego: nie chodzi o czas czy miejsce na podium, tylko o to, że ktoś robi krok dla drugiego człowieka. Ósma edycja Charytatywnego Biegu Nadziei łączy biegaczy, kijkarzy, rolkarzy i spacerowiczów w parku, gdzie ważniejsza będzie obecność niż wynik. Zapisz się i przyjdź — by razem wesprzeć Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach.

Kiedy i gdzie będzie VIII Charytatywny Bieg Nadziei

17 maja 2026 (niedziela), godz. 08:00
Park Cegielnia, ul. Folwarecka, Żory

Zapisy trwają — pakiety startowe są płatne, a cały dochód z ich sprzedaży zostaje przekazany na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Informacje o zapisach i pakietach dostępne są online w systemie zapisów wydarzenia.

O wydarzeniu — VIII Charytatywny Bieg Nadziei

Sercem akcji jest wspólnota: możesz biec, maszerować z kijkami, jechać na rolkach lub hulajnodze — wszystko zgodnie z własnymi możliwościami. Nie chodzi o rekordy, ale o wspólne działanie i wsparcie dla osób potrzebujących opieki.

Co warto wiedzieć:

  • ‍‍ Formy startu: Rolki / Hulajnoga, Nordic Walking, Bieg Główny.
  • Nowości tej edycji: zmieniona trasa, nowy regulamin i grono nowych sponsorów.
  • Cel: całkowity dochód z pakietów startowych przekazywany jest hospicjum — realne wsparcie dla lokalnej placówki.
  • Dla kogo: dla rodzin, osób aktywnych rekreacyjnie, ekip znajomych i każdego, kto chce połączyć ruch z pomocą.

Na miejscu zazwyczaj panuje rodzinna atmosfera — drobne atrakcje, rozmowy, można spotkać sąsiadów i wolontariuszy. Weź wygodne buty, uśmiech i ewentualnie coś przeciwdeszczowego, jeśli prognoza nie będzie łaskawa.

Serdeczna inicjatywa, która łączy sport z pomocą — prosty gest, który ma znaczenie dla lokalnego hospicjum.

Link do wydarzenia na Facebooku

Autor: info_wydarzenia