Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żory

Kryminalni z Żor zatrzymali i rozliczyli z przestępczej działalności młode małżeństwo, które parało się oszustwami, fałszerstwami i kradzieżami. 29-latek i o rok młodsza od niego partnerka usłyszeli już liczne zarzuty, a także zostali objęci policyjnym dozorem. Wpadli kilka dni temu, po tym jak sprzedali wypożyczony samochód.

29-latek i jego żona przez ostatnie miesiące żyli z popełnianych przestępstw. Pod koniec maja br wypożyczyli dwa samochody osobowe, a po kilku dniach je sprzedali. Małżeństwo wcześniej jednak sfałszowało umowy kupna-sprzedaży i posługiwało się podrobionymi dokumentami. Jak się okazało nie były to jedyne przewinienia pary. W maju br. dwukrotnie małżeństwo dokonało też kradzieży sklepowych, gdzie łączne straty wyceniono na ponad tysiąc złotych.

Kryminalni zajmujący się sprawą nie tylko udowodnili parze liczne przestępstwa, ale i odzyskali też warte 50 tys. pojazdy. Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą ustalili natomiast, że 28-latka od kilku miesięcy dopuściła się ponadto 10 innych przestępstw.

Kobieta posługując się głównie kolekcjonerskim dokumentem, którego używała jako autentyczny, bądź cudzym wyłudzała pożyczki i kredyty, których nie miała zamiaru spłacać. Podawała nieprawdziwe dane, w tym także dotyczące miejsca zatrudnienia. Oszustka m.in. w lutym br. założyła również drogą internetową rachunek bankowy, po czym zaciągnęła wysoką pożyczkę. Chociaż kilkukrotnie spotkała się z odrzuceniem wniosku kredytowego podczas weryfikacji danych to od lutego do kwietnia br. dopuściła się oszustw na kwotę przekraczającą 36 tys. złotych.

Małżeńswto przyznało się do winy i wyjaśniło, że pieniądze uzyskane z przestępczej działaności wydało na bieżące potrzeby. Wkróce stanie przed sądem, który zadecyduje o ich dalszym losie.