Dość często klienci chcą zachować oryginalny wygląd drewnianych mebli. Jedynym racjonalnym wyborem jest więc transparentna farba do drewna. W zależności od potrzeb do malowania drewna można z powodzeniem użyć farby jednej ze znanych marek producentów farb. Jeśli jednak nie posiadamy wiedzy o aktualnych trendach i nie wiemy jakie marki wiodą prym na rynku to warto postawić na farby beckers do drewna. Od lat cieszą się powodzeniem i bardzo rzadko zdarza się, aby ktoś powiedział jakieś złe słowo o tego rodzaju farbach do drewna. Popularne ostatnimi czasy są transparentne farby do drewna lazuroweFarbę transparentną do drewna, kolory czy też białą dostaniemy bez problemu w każdym większym sklepie z farbami.

Szczególnym powodzeniem cieszy się natomiast farba biała do drewna. Jest to rodzaj farby, który wśród klientów stanowi synonim ponadczasowości. Biała farba do drewna od wielu lat stanowi tą samą, wysoką wartość estetyczną, niezależnie od miejsca, pomieszczenia czy też mebla na którym się znajdzie. Biala farba do drewna wypiera w pewnym sensie kolorowe farby do drewna. Wynika to z prostego faktu – niezwykle ciężko skonstruować pomieszczenie w taki sposób, aby dość odmienne kolory pasowały do siebie. Dobra farba do drewna powinna być na swój sposób odpowiednio dostosowana kolorystycznie do innych rzeczy i pomieszczenia. Z pewnością matowa farba do drewna lepiej wkomponowuje się w inne barwy niż kolory farb jaskrawe. Złota farba do drewna stanowi przykład farby, która niekoniecznie będzie pasować wszędzie, ale na wyjątkowo stylowe meble będzie w sam raz.

Malowanie transparentne, czy może kolor?

Najlepsza farba do drewna powinna posiadać jedną, bardzo ważną cechę – nie powinna zostawiać smug po malowaniu. Nie oznacza to, że osoba malująca farbą robi to źle lub używa złego pędzla, ale farba do drewna musi mieć odpowiednią pigmentację, a pigmentacja gwarantuje to, że nie będzie trzeba powtarzać malowania po kilka razy, bo będzie w zupełności wystarczające nałożenie farby jeden raz. Nie wszystkie farby do malowania drewna dysponują taką cechą, więc lepiej zwrócić baczną uwagę na to co kupujemy. Pigmentacja nie jest wcale większa w przypadku farby do drewna białej, równie dobrze lepszą pigmentację może mieć farba do drewna kolorowa. Jak więc widać farba do malowania drewna farbie nie równa. Natomiast farba do parkietu nie musi mieć dużej pigmentacji, ale za to musi być wyjątkowo odporna na ścieranie. Do parkietu może nadawać się szara farba do drewna, ponieważ mniej widoczne są na niej jakiekolwiek zabrudzenia.

Na osobny akapit zasługują farby do malowania drewna na zewnątrz. W takim przypadku popularne są farby do drewna z kolorami. Farby zewnętrzne do drewna muszą posiadać znacznie większą odporność na niekorzystne warunki pogodowe, a w szczególności na szkodliwe promieniowanie UV. Farby do drewna na zewnątrz są wyjątkowo odporne na wilgoć i różnego rodzaju mechaniczne odkształcenia. Sprzedawca w sklepie z farbami z pewnością wskaże znacznie więcej pozytywnych cech tego typu farb, ale warto jeszcze zwrócić uwagę na farbę ekologiczną do drewna. Jest to specjalny rodzaj farby, który jest jednocześnie przyjazny dla środowiska i wydziela mniej nieprzyjemnego zapachu, a tym samym jest bezpieczniejszy dla rodziny. Trzeba jednak pamiętać, że cena takiego produktu jest nieznacznie wyższa od zwykłej farby. Farby do drewna zewnętrzne stosuje się najczęściej na meblach, drewnianej altanie czy też do malowania płotków ogrodowych. Malowanie drewna na zewnątrz może być nawet dobrą zabawą jeśli zaangażujemy do tego najmłodszych.