Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żory

Jak wybrać lokal użytkowy?

Jak wybrać lokal użytkowy? To wcale nie takie proste? Mogłoby się wydawać, że wystarczy przejrzeć kilka ogłoszeń i w ciągu jednego dnia możemy wynająć lokal użytkowy. Oczywiście, jest to możliwe, jednak najczęściej pospieszne wynajmowanie lokali nie kończy się dobrze. wcześniej czy później odkrywamy w lokalu wady ukryte, albo okazuje się, że zupełnie nieprzemyślana została kwestia lokalizacji. Jak zatem wybrać idealny lokal użytkowy? Podpowiadamy!

Chociaż lokale użytkowe do wynajęcia we Wrocławiu to oferta bardzo popularna, to wcale nie jest łatwo wybrać idealne lokum dla swojego biznesu. Osobom, którym bardzo się spieszy, na pewno spodoba się jakiś lokal i będą mogły go szybko wynająć, jednak najczęściej szybki wybór nie kończy się dobrze. Przed decyzją o wyborze lokalu użytkowego, należy wykonać listę – powinny znaleźć się na niej wszystkie rzeczy, na których zależy nam najbardziej i te, których byśmy oczekiwali, jednak ewentualnie możemy się bez nich obejść. taka lista bardzo ułatwia poszukiwania idealnie dobranego lokalu użytkowego.

Na czym może nam zależeć?

To, jakie mamy oczekiwania od lokalu to kwestia bardzo indywidualna. Jeżeli prowadzimy działalność gastronomiczną lub sklep, wymagania będą zupełnie inne, aniżeli w sytuacji prowadzenia biura księgowego. Są jednak aspekty, które warto rozważyć.

Po pierwsze cena. Cena nigdy nie powinna być głównym wyznacznikiem – zarówno jeżeli chodzi o zakup produktów do firmy, jak i wyboru lokalu. Jednak, każdy przedsiębiorca musi liczyć się z kosztami – dobre gospodarowanie funduszami firmy to najważniejsza umiejętność biznesmena. Cena nie może być zbyt wysoka, gdyż mogłoby to zaburzyć płynność finansową firmy. Zbyt niski koszt może świadczyć natomiast o niskim standardzie, o konieczności wykonania kosztownego remontu, zbyt małej powierzchni.

Po drugie lokalizacja. Dla jednych kwestia najważniejsza, dla innych mniej ważna. Dobra lokalizacja to niekoniecznie lokalizacja w centrum. Lokalizację należy dobrać indywidualnie do cech firmy, branży w której się działa i największej liczby klientów korzystających z usług.

Po trzecie powierzchnia. Powierzchnia musi być dopasowana do liczby pracowników oraz do wykonywanej działalności. W niektórych przypadkach, zwłaszcza jeżeli zatrudniamy tylko jednego pracownika, wystarczy kilka metrów kw., w innych przypadkach lokal użytkowy we Wrocławiu musi być znacznie większy! Warto w tym miejscu zainteresować się przepisami BHP.

Wszystkie te trzy kwestie są zazwyczaj tak samo istotne i idą ze sobą w parze. Nie można przecież postawić na lokalizację w centrum, jeżeli koszty będą pochłaniały cały przychód. Nie można również wybierać najtańszych lokali użytkowych we Wrocławiu kosztem małej powierzchni. Należy znaleźć złoty środek – i właśnie to jest bardzo trudne!

Dojazd do biura, parking wykończenie lokalu - to kolejne ważne kwestie. Dla jednych będą mniej istotne, dla innych bardziej, jednak zawsze trzeba mieć je na uwadze!

Dlaczego warto dobrze wybrać?

Dobry wybór lokalu użytkowego jest niezwykle istotny! Przede wszystkim chodzi o to, że źle dopasowany wybór samego lokalu czy lokalizacji, może bardzo utrudnić życie Twoje, pracowników oraz klientów. To z kolei będzie przekładało się na nieefektywność pracy i na znacznie mniejsze przychody firmy. Jednak to nie wszystko. w pewnym momencie dochodzi się do momentu, w którym źle wybrane biuro trzeba zmienić. I tu zaczynają się kolejne kłopoty – rozwiazywanie umowy i kolejne poszukiwania. Wszystko to wprowadza do firmy chaos oraz zupełnie niepotrzebne koszty oraz stres. Do tego dochodzą przestoje w pracy. Lepiej zatem dać sobie kilka dni więcej na znalezienie dobrego biura, idealnie dopasowanego do indywidualnych wymagań, aniżeli później żałować całymi miesiącami.

Wybór dobrego biura jest możliwy i można zrobić to dość sprawnie, pod warunkiem, że ustalone są priorytety i wiemy, czego tak naprawdę szukamy i czego oczekujemy od konkretnego lokalu. Gorzej, jeżeli ta kwestia jest zupełnie nieprzemyślana.