Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żory

Nie tylko złoty i srebrny medal, ale cały bagaż cennych doświadczeń przywiozły ze sobą z Ossy tancerki grup turniejowych Szkoły Tańca Movimento. Dziewczynki wzięły tam udział w Krajowych Mistrzostwach IDO 2020.

Po raz pierwszy, blisko 50 tancerek grup turniejowych Movimento Team Żory wzięło udział w tak dużym składzie w Krajowych Mistrzostwach IDO, które odbyły się w pierwszych dniach września w Ossie. Dzieci zaprezentowały się w konkurencjach solo, grupy i formacje, w trzech technikach tańca – balet, jazz dance i modern & contemporary dance.

Największym sukcesem może pochwalić się najmłodsza formacja Movimento Baby Kids Team, która w niedzielę, 6 września zdobyła mistrzostwo Polski w kategorii Jazz Dance / Mini Kids. Z kolei wicemistrzostwo kraju w kategorii Ballet / Junior 1 zdobyła solistka Emilia Morys.

Ponadto świetne wyniki zajęły: formacja Movimento Kids Team (6. Miejsce Jazz Dance / Children), grupa Movimento Kids Team (Jazz Dance / Ballet) oraz solistki (w kat. Ballet, Jazz Dance, Modern): Agata Frelich, Emilia Grzenia, Emilia Kostka, Zuzanna Pietryja, Zoja Polok, Zuzanna Dabrowska, Małgorzata Filipowska, Maja Dawidenko, Karolina Stańczyk, Emma Gilga, Matylda Chmielewska, Hanna Kurkowska, Blanka Oleksy, duet: Julia Dudek i Natalia Szczypka.

Do Krajowych Mistrzostw IDO w Ossie tancerki zostały przygotowane przez instruktorki: Monikę Janas-Nowacką, Monikę Kiermasz, Paulinę Święs, Natalię Piszczek. To one na co dzień czuwają nad tanecznym rozwojem grup turniejowych Movimento Team Żory. Warsztatowo współpracują natomiast z uznanymi w kraju tancerzami i trenerami, m.in. Martą Czyż i Karolem Mentalem. Grupy, których w szkole obecnie jest 6, trenują 3-5 godzin tygodniowo, a specjalizują się w technikach: balet, jazz, akrobatyka. Ze szkołą współpracuje Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych KreatoR, które wspiera taneczny rozwój dzieci, również pozyskując konieczne środki finansowe.

Wyjazd na Krajowe Mistrzostwa IDO w Ossie został finansowo wsparty przez Gminę Miejską Żory.

Fot. Szkoła Tańca Movimento

Galeria zdjęć poniżej:
Żory mistrzyniami kraju!" href="http://www.zory.pl/aktualnosci/93-aktualnosci-strefa-businesu/4479-najmłodsze-tancerki-movimento-team-żory-mistrzyniami-kraju.html#sigFreeId18d11f9fc7">http://www.zory.pl/aktualnosci/93-aktualnosci-strefa-businesu/4479-najmłodsze-tancerki-movimento-team-żory-mistrzyniami-kraju.html#sigFreeId18d11f9fc7