Wyścigi smoczych łodzi będą jedną z najbardziej widowiskowych atrakcji Festiwalu Górnej Odry w Żorach. Jeśli lubicie sporty wodne i rywalizację, a przy tym chcecie świetnie się bawić, to zbierzcie załogę złożoną np. z jednej rodziny, zakładu pracy, przedstawicieli jednego zawodu itp. i zgłoście się do udziału!

Od 25-27 czerwca w naszym mieście odbędzie się pełny atrakcji Festiwal Górnej Odry. Szczegółowy program tej imprezy znajduje się na naszej stronie internetowej. Jedną z atrakcji będą wyścigi smoczych łodzi, które po raz pierwszy zagoszczą w Żorach! Wyścigi odbędą się na „Śmieszku” w sobotę, 26 czerwca w godz. 16:00 – 18:00.

Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zespołu złożone np. z: pracowników jednego zakładu pracy; przedstawicieli jednego zawodu (np. nauczycieli, kominiarzy czy taksówkarzy); członków jednej rodziny; przedstawicieli jednej dzielnicy itp.

Każda załoga składa się z 10 wioślarzy (w tym minimum 2 kobiet) oraz bębniarza wystukującego rytm – ta osoba nie wiosłuje. Sternikami łodzi będą natomiast zawodowi wioślarze, przedstawicieli organizatorów, którzy zadbają o bezpieczną zabawę.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń kompletnych załóg (11 osób), zawierających:
- nazwę załogi (np. nazwa firmy),
- imiona i nazwiska zawodników,
na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zgłoszenie przyjmowane są do 24 czerwca. Szczegółowe informacje pod nr tel. 32 43 48 176 w godzinach pracy Urzędu Miasta Żory.

Na zdjęciu jedna ze smoczych łodzi z załogą w zielonych koszulkach na rzece.

Na zdjęciu jedna ze smoczych łodzi z załogą w zielonych koszulkach na rzece.