Żorscy policjanci zatrzymali w miniony piątek czterech poszukiwanych. To mieszkańcy Żor w wieku od 19 do 34 lat. Jeden z nich, 30-latek został dodatkowo przyłapany na prowadzeniu pojazdu w stanie nietrzeźwości, nie posiadając do tego żadnych uprawnień.

Tylko w miniony piątek w ręce policjantów wpadło czterech poszukiwanych. Trzech z nich -19-latek, 27 i 34-latek byli poszukiwani na podstawie wydanych przez Sąd Rejonowy w Żorach nakazów zatrzymania i doprowadzenia do zakładów karnych, bądź aresztów śledczych.

Ostatni z zatrzymanych to 30-latek, który w stanie nietrzeźwości wsiadł za kierownicę samochodu. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę po tym jak do oficera dyżurnego wpłynęło telefoniczne zgłoszenie o podejrzeniu, że kierowca jadący mazdą Aleją Jana Pawła II jest najprawdopodobniej pijany. Badanie alkomatem potwierdziło jego stan nietrzeźwości i wykazało, że mężczyzna ma w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a na dodatek, że jest poszukiwany przez jastrzębski sąd.

Cała czwórka trafiła już do więzienia, gdzie odbywa orzeczone kary pozbawienia wolności.