Porady finansowe dla małych firm

Nawet jeśli rozpoczynasz swój mały biznes jako działalność poboczną z niewielkim budżetem, uważnie śledź swoje finanse, aby zacząć od właściwej stopy i ułatwić sobie życie w czasie podatków. Oszczędzaj pieniądze i pracuj nad swoim kredytem, jeśli przygotowujesz się do rozpoczęcia działalności gospodarczej, aby stać się bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych sponsorów i uniknąć bagażu, który może zatopić małe firmy.Dowiedz się, w jaki sposób osiągniesz zysk, tworząc analizę progu rentowności. Narzędzie to zawiera listę wszystkich wydatków biznesowych i pozwala dokładnie określić liczbę klientów, których trzeba pozyskać, aby osiągnąć próg rentowności. Wykorzystaj ją jako mapę drogową, aby ustalić punkty odniesienia dla sukcesu.

Wybierz odpowiedni rodzaj działalności

Zabezpiecz się przed odpowiedzialnością osobistą, zakładając spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) lub korporację. Nawet jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, posiadanie legalnego podmiotu gospodarczego zapewni, że Twój dom, samochód i inne aktywa nie będą mogły zostać zajęte na poczet spłaty długów biznesowych lub kosztów procesu sądowego przeciwko Twojej firmie. Ustanawiając odrębny podmiot gospodarczy, można również uzyskać ważne korzyści podatkowe.

Zwracaj uwagę na podatki 

Jeśli masz pracowników, upewnij się, że przestrzegasz zasad dotyczących ich kategoryzacji dla celów podatkowych, aby uniknąć wysokich kar.  Im niższe koszty ogólne, tym wyższa marża zysku. Jeśli nie potrzebujesz fizycznej lokalizacji, takiej jak sklep, rozważ prowadzenie biznesu wirtualnie. Przy tak wielu narzędziach i systemach online do wszystkiego, od przechowywania plików po łączenie się z klientami, możesz zaoszczędzić pieniądze, inwestując w technologię i zapominając o miesięcznych opłatach za czynsz. Zbadaj i uzyskaj wymagane rejestracje biznesowe, licencje i zezwolenia w swoim stanie i gminie. W większości stanów, rejestracja działalności gospodarczej jest obsługiwana przez biuro Sekretarza Stanu. Inne wymagania zależą od lokalizacji firmy i rodzaju posiadanego przedsiębiorstwa; lokalne Centrum Rozwoju Małych Przedsiębiorstw (Small Business Development Center) może udzielić wskazówek na temat tych, które mają zastosowanie do Twojego przedsięwzięcia.

Księgi handlowe

Załóż księgi handlowe, aby śledzić przychody i wydatki, lub zatrudnij księgowego dla małej firmy, jeśli nie jesteś zaznajomiony z tym procesem. On lub ona może doradzić Ci w sprawie wymagań i najlepszych praktyk, dzięki czemu możesz mieć pewność, że optymalnie wykorzystujesz swoje finanse i pozostajesz po właściwej stronie prawa.