Co wpływa na lokalne SEO? Jak pozycjonować lokalnie firmę z Żor?

Pozycjonowanie to działanie, którego głównym celem jest osiągnięcie przez daną witrynę jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania, która będzie przekładać się na wzrost popularności firmy, jak i przyniesie szanse na jej rozwój oraz generowanie większych zysków. Na czym polega pozycjonowanie lokalne, jakie żorskie biznesy powinny o nim pomyśleć i dlaczego? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Czym jest pozycjonowanie lokalne dla firm z Żor?

Wspomniano wcześniej, że pozycjonowanie pozwala na osiągnięcie jak najwyższej pozycji w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google. SEO lokalne nastawione jest na budowanie widoczności na frazy związane z danym regionem, miastem lub jego dzielnicą. W naszym mieście warto skupić się głównie na Żorach lub Śródmieściu, Osiedlu Sikorskiego, Księcia Władysława czy Pawlikowskiego, które są największymi dzielnicami. Z tego typu promocji w internecie korzystają firmy świadczące swoje usługi na określonym terenie – z dojazdem do klienta lub gdy interesant sam musi dotrzeć do placówki.

Jakie działania obejmuje SEO lokalne?

Pozycjonowanie lokalne opiera się na szeregu zróżnicowanych prac, które podejmowane są w obrębie strony internetowej, jak i poza nią. Działania SEO nie są proste do wdrożenia przez laików, dlatego warto skorzystać z pomocy agencji, które działają w najbliższym otoczeniu i zajmują się pozycjonowaniem lokalnym, np. katowicki Bizzit. Jego specjaliści znają charakterystykę oraz tendencje lokalnego rynku, dzięki czemu ich działania będą bardziej owocne.

W czasie pracy wykonywane są m.in. optymalizacja treści w witrynie (odpowiednie wysycenie lokalnymi frazami kluczowymi), jak i kodu strony. Bardzo istotne są także założenie wizytówki Google Moja Firma i zebranie wiarygodnych, rzetelnych, pozytywnych opinii na temat działania danej firmy. Kolejnym z ważnych kroków jest odpowiednie zoptymalizowanie działania strony na urządzeniach mobilnych. Jak wynika z najnowszych badań, ponad 2/3 lokalnych wyszukań wykonywane jest za pośrednictwem tableta lub smartfona.

Co warto pozycjonować lokalnie w Żorach?

W kwestii pozycjonowania lokalnego nie istnieją praktycznie żadne ograniczenia co do branży. Skorzystać mogą z niego wszystkie przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność na danym terenie. Warto jednak zwrócić uwagę na te najczęściej wyszukiwane przez mieszkańców i turystów. Są to:

 • basen Żory,
 • taxi Żory,
 • kebab Żory,
 • weterynarz Żory,
 • dermatolog Żory,
 • restauracja Żory,
 • apteka Żory,
 • okulista Żory,
 • dentysta Żory,
 • pizza Żory,
 • kwiaciarnia Żory.

Biorąc pod uwagę dużą częstotliwość wyszukiwania w skali miesiąca (od 2.400 do 800), prowadząc biznes w tym zakresie, warto zadbać o właściwe pozycjonowanie lokalne. Może ono przynieść szereg pozywanych skutków. Jakich konkretnie?

Jakie korzyści niesie pozycjonowanie lokalne żorskich biznesów?

Pozycjonowanie lokalne to duża szansa na szybkie i stosunkowo tanie zbudowanie grupy oddanych, lojalnych klientów. Warto wiedzieć, że efekty prac są widoczne dużo szybkiej, niż w przypadku pozycjonowania ogólnopolskiego, co spowodowane jest m.in. mniejszą konkurencyjnością. Ruch na stronie jest dużo bardziej wartościowy, ponieważ przyciąga osoby, które realnie zainteresowane są danym produktem lub usługą. Warto także zaznaczyć, że jest to bardzo dobry sposób na zbudowanie pozycji lokalnego lidera w danej branży, o którym wieści przenosić będą się drogą pantoflową, co przyczyni się do jeszcze większego sukcesu.