W miniony piątek żorscy mundurowi przeprowadzili prelekcję dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8. W trakcie spotkania przestrzegali przez uzależnieniami od gier, internetu, a także środków odurzających. Pod koniec spotkania uczestnicy otrzymali materiały promujące zdrowy styl życia przekazane przez Urząd Miasta w Żorach.

Uczniowie jednej z klas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 mieszczącego się w dzielnicy Rogoźna udział wzięli w profilaktycznym spotkaniu, podczas którego mogli usłyszeć o problemach związanych z uzależnieniami nie tylko od alkoholu, czy nikotyny, ale również od internetu i środków odurzających.

W trakcie spotkania policjant zwrócił uwagę na problem tzw. hejtu, który nie tylko występuje w życiu rzeczywistym, ale również tym „w sieci”. To problem, który jak i uzależnienia negatywnie wpływa na funkcjonowanie młodego człowieka.

Podsumowując spotkanie uczestnicy otrzymali materiały promujące życie bez uzależnień, w tym smycze i opaski zawierające m.in. motto „Uzależnieni są uziemieni”, które wyłonione zostało w ramach konkursu przygotowanego we współpracy z Urzędem Miasta Żory oraz żorskiej Policji.

  • Policjant w trakcie spotkania profilaktycznego
  • Policjant rozdaje materiały promocyjne
  • Policjant opowiada o uzależnieniach