W piątkowe popołudnie mundurowi zostali wezwani do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch nastolatek podróżujących hulajnogą. Manewr wymijania pieszej zakończył się dla pasażerki potłuczeniami i szpitalną diagnostyką. Na szczęście nikomu nic groźnego się nie stało.

Około 17:30 w miniony piątek dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Żorach otrzymał informację, iż na deptaku przy ulicy Boryńskiej przewróciła się dziewczyna na hulajnodze elektrycznej i mocno poturbowała.
Policjanci ustalili na miejscu przebieg zdarzeń. Okazało się, że hulajnogą po ciągu pieszo-rowerowym przemieszczały się dwie 16-latki. Kiedy na swojej drodze napotkały pieszą idącą od strony centrum, kierująca wykonała manewr wymijania, a pasażerka straciła równowagę i upadła na chodnik. Przejażdżka dla pasażerki zakończyła się otarciami i wizytą w szpitalu.
W związku z popełnionymi wykroczeniami skierowany został wniosek do Sądu Rodzinnego.

Przypominamy, iż kierującemu hulajnogą zabronione jest przewożenie innej osoby, zwierzęcia lub ładunku na hulajnodze, a korzystając z chodnika, należy dostosować prędkość pojazdu do prędkości pieszego oraz takiej, która zapewni panowanie nad tym pojazdem.

Szczegółowe informacje związane z nowymi przepisami dotyczącymi korzystania z hulajnóg dostępne są na stronie Śląskiej Policji.