Mundurowi z Żor zaproszeni zostali do współudziału w przedsięwzięciu promującym bezpieczeństwo na drodze organizowanym przez jedną z żorskich. Główną ideą zorganizowanych targów było bezpieczeństwo dzieci, które jest niezwykle ważne. Na spotkaniu nie zabrakło także maskotki Śląskiej Policji.

W minioną sobotę żorscy policjanci wzięli udział w targach mających na celu promowanie bezpieczeństwa podczas przewożenia i transportowania najmniejszych użytkowników dróg. Przy współpracy z uczniami z Zespołu Szkół numer 3 w Żorach poprowadzili działania promujące udzielanie pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych, a także reakcji na sytuacje, które w życiu codziennym mogą zagrozić zdrowiu.
Prócz przygotowanych wcześniej scenek, w trakcie spotkania każdy zainteresowany mógł spróbować jak właściwie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową oraz w jaki sposób właściwie poinformować o zagrożeniu.
Uczestnicy targów mogli zadawać mundurowym pytania z zakresu obowiązujących przepisów, również tych związanych z właściwym przewożeniem dzieci podczas podróży, także tych wakacyjnych. Z udziałem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Żorach zorganizowano pokaz akcji ratowniczej, obrazującej zasady ratowania ofiar wypadków drogowych. A dzięki zaangażowaniu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach uczestnicy spotkania mogli wypróbować, w jaki sposób zachowuje się pojazd podczas dachowania pojazdu oraz skorzystać z symulatora jazdy w pasach bezpieczeństwa.

Korzystając z okazji, a także zbliżającego się okresu wakacyjnego, apelujemy o rozwagę oraz dobre przygotowanie do zaplanowanych podróży.

  • Pokaz pierwszej pomocy wykonany przez uczniów w asyscie policjanta
  • Radiowóz na tle działań profilaktycznych
  • Pokazy pierwszej pomocy
  • Uczennice ZS3 w radiowozie
  • Sznupek z uczniami ZS3
  • Ratownicza ekipa oraz policjant przy radiowozie