Najlepszy kalkulator OC - czyli jaki?

Coraz większa liczba kierowców zwraca uwagę na koszty OC. Świadomie szukają najtańszych ofert i korzystają z popularnych porównywarek ofert. Aby uzyskać realną wycenę ubezpieczenia należy sięgnąć po możliwości dobrego kalkulatora online. Jak wybrać ten najlepszy? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Jak działa dobry kalkulator OC?

Jeszcze wiele lat temu z możliwości kalkulatorów OC mogli korzystać wyłącznie agenci ubezpieczeniowi. Dzisiaj składkę ubezpieczenia na samochód może wyliczyć każdy i to bez wychodzenia z domu. Wystarczy internet, aby skorzystać z jego możliwości. Zasada działania dobrego kalkulatora OC jest bardzo prosta. Wystarczy wprowadzić do pól formularza odpowiednie dane i po chwili uzyskujemy ofertę dopasowaną do naszych indywidualnych wymagań i potrzeb. Na górze znajdują się zwykle te najtańsze opcje polis, a przy każdej ofercie otrzymujemy szczegółowe informacje dotyczące regulaminu i dodatkowych korzyści, które może nam zaoferować dane towarzystwo ubezpieczeniowe.

Na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy kalkulator OC?

W internecie znajdziemy wiele kalkulatorów OC. Wybierając ten najlepszy należy zwrócić uwagę przede wszystkim na dostępność oferty różnych ubezpieczycieli. Im jest ich więcej, tym wybór staje się łatwiejszy. Wszystko dlatego, że jesteśmy w stanie porównać ceny w poszczególnych ubezpieczalniach i wybrać polisę najlepiej dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb, zwłaszcza pod kątem niskiej ceny. W takim przypadku nie ma więc potrzeby korzystać z innych porównywarek i kalkulatorów, ponieważ wynik jasno daje nam do zrozumienia w jakiej firmie zakup OC jest dla nas najkorzystniejszy.

Kalkulator OC powinien także być intuicyjny i prosty w użytkowaniu. Największym wyzwaniem dla każdego kierowcy jest żmudne i monotonne wprowadzanie poszczególnych informacji. Aby móc uzyskać realną wycenę należy dodać takie informacje jak na przykład markę samochodu, konkretny model, rocznik, pojemność silnika oraz liczbę przejechanych kilometrów. Potrzebne są dane także na temat użytkownika pojazdu, między innymi jego doświadczenie, a więc ile czasu upłynęło od daty wydania prawa jazdy.

Wprowadzenie wszystkich potrzebnych informacji zajmuje najczęściej zaledwie kilka minut. Pod warunkiem, że doskonale wiemy co należy wprowadzić w odpowiednie pola. Najlepszy kalkulator OC posiadać przynajmniej krótkie podpowiedzi dla każdego formularza. W znaczącym stopniu ułatwia to zadanie dla osób, które po raz pierwszy korzystają z indywidualnych wyliczeń polisy. Niebagatelne znaczenie ma także dostępność rozmowy online oraz numer telefonu do konsultanta.