Czy powinieneś zainwestować w Ethereum?

Ponieważ Ethereum jest wciąż stosunkowo nowe w świecie krypotowaluty, istnieje wiele możliwości, aby wskoczyć i mieć duży wpływ na przyszłość technologii blockchain. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest nauczenie się jak najwięcej o Ethereum i technologii blockchain. Możesz to zrobić poprzez kursy online, czytanie książek lub uczestniczenie w meetupach i konferencjach, gdzie możesz nawiązać kontakt z innymi osobami z branży blockchain. Ostatecznie, im więcej masz wiedzy, tym większe szanse na zdobycie pracy i wysokie zarobki jako deweloper Ethereum.

Kto stworzył Ethereum?

Ethereum zostało stworzone przez Vitalika Buterina, rosyjsko-kanadyjskiego programistę i badacza, który miał zaledwie 19 lat, gdy wpadł na pomysł Ethereum. Vitalik nie jest jednak przedsiębiorcą, jak wielu innych założycieli kryptowalut. Zawsze był programistą i jest bardziej zainteresowany koncepcyjną i ideologiczną stroną technologii blockchain niż biznesową stroną rzeczy. Vitalik był pod dużym wpływem ruchu cypherpunk i głoszonych przez niego ideałów wolności. Po raz pierwszy opublikował swój pomysł na Ethereum w artykule, gdy miał zaledwie 21 lat. Artykuł został tak dobrze przyjęty, że udało mu się zebrać miliony dolarów na projekt poprzez crowdfunding. W ciągu kilku lat od swojej premiery Ethereum stało się drugą najcenniejszą kryptowalutą na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej.

Co dalej z Ethereum?

W miarę rozwoju Ethereum, zespół stojący za projektem będzie pracował nad znalezieniem sposobów na uczynienie sieci bardziej skalowalną, wydajną i bezpieczną. Niestety, skalowalność jest największą przeszkodą, którą Ethereum musi pokonać. Sieć jest obecnie w stanie przetworzyć około 15 transakcji na sekundę, co nie jest wystarczające, aby stać się głównym nurtem. Aby Ethereum mogło być używane przez większość ludzi na świecie, musi być w stanie przetwarzać tysiące transakcji na sekundę.