Kierujący samochodem osobowym rozpoczął hamowanie tuż przed rondem w okolicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach, wpadł w poślizg i zatrzymał się w sklepowej witrynie. Za wykroczenie sprawca ukarany został mandatem karnym. Apelujemy o rozwagę na drodze i dostosowanie prędkości do jesiennych warunków drogowych.

Do zdarzenia drogowego doszło około północy z niedzieli na poniedziałek na ulicy Męczenników Oświęcimskich. Kierujący samochodem osobowym marki Audi A3, przemieszczając się drogą w stronę ronda „Dolna Brama Miasta Żory”, rozpoczął hamowanie... Nie uwzględnił jednak panujących warunków drogowych, wpadł w poślizg, a następnie uderzył w krawężnik. Kiedy impetem wjechał na chodnik, strącił w dwa znaki, a po chwili zatrzymał się na elewacji i witrynie gabinetu kosmetycznego. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, iż 21-letni żorzanin był trzeźwy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny, a do jego usunięcia wezwana została autolaweta. Kierujący ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Jesienna aura to czas wzmożonych opadów deszczu i zmieniającej się pogody. Apelujemy do kierujących o zwiększoną uwagę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych. Przypominamy również, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami, podczas opadów deszczu konieczne jest używanie świateł mijania, gdyż światła do jazdy dziennej stosujemy wyłącznie w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.