Już po raz 16. Policja oddaje hołd jeńcom wojennym zabitym w Katyniu wiosną 1940 r. Na rozkaz sowieckich władz zamordowano prawie 22 tysiące obywateli II Rzeczypospolitej. Oddając hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej, 13 kwietnia br. kwiaty w hołdzie polskim oficerom i policjantom, pomordowanym 83 lata temu przez NKWD złożyli przedstawiciele władz Miasta Żory oraz Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

W Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej złożono kwiaty przy pomniku Pomordowanych w Katyniu Policjantów i Oficerów Wojska Polskiego, mieszczącym się obok Komendy Miejskiej Policji w Żorach. Od 2008 r. dzień 13 kwietnia jest obchodzony jako Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, który został ustanowiony w 2007 r. uchwałą Sejmu RP.

Data nawiązuje do informacji podanej 13 kwietnia 1943 r. przez radio berlińskie o odnalezieniu masowych grobów polskich oficerów w Lesie Katyńskim.

W hołdzie polskim oficerom i policjantom, pomordowanym 83 lata temu przez NKWD kwiaty złożyli przedstawiciele władz Miasta Żory oraz Komendy Miejskiej Policji w Żorach.