W sobotę na terenie Parku Cegielnia w Żorach odbył się Rodzinny Piknik Mundurowy. Choć pogoda nie należała do najlepszych, to mieszkańcy Żor mogli liczyć na szereg atrakcji przygotowanych przez służby mundurowe. Osoby zainteresowane służbą w niebieskim mundurze mogły też zasięgnąć najważniejszych informacji prosto od pracowników kadr żorskiej Policji.

Rodzinny Piknik Mundurowy, który odbył się w sobotę 23 września w żorskim Parku Cegielnia, stanowił świetną okazję, aby poznać współpracujące na co dzień w różnym aspekcie służby mundurowe.
W tym dniu swoje stanowisko wystawiła również Komenda Miejska Policji w Żorach. Prócz promocji służby w Policji, mundurowi rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie – tym podczas korzystania z dróg, a także zachowaniach, dzięki którym chronić możemy swoje mienie. Ponadto mundurowi w trakcie pikniku prowadzili działania informacyjno - edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”, których celem jest przypominanie i uświadamianie kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych.
Dzień ten był także świetną okazją, aby z bliska zobaczyć jakim sprzętem na co dzień dysponują poszczególne służby mundurowe. Do akcji włączyli się także uczniowie klasy o profilu policyjnym przy III Liceum Ogólnokształcącym imienia Zbigniewa Herberta w Żorach.

Wszelkie informacje o doborze do służby można znaleźć na stronie Śląskiej Policji.

Policję tworzą ludzie - twórzmy ją razem!

  • Na zdjęciu widać policjanta oraz uczniów klasy o profilu policyjnym.
  • Na zdjęciu widać radiowóz oraz namiot żorskiej Policji.
  • Na zdjęciu widać stanowisko promocyjne żorskiej Policji oraz osoby zgromadzone przed nim.
  • Na zdjęciu widać radiowóz, stanowisko promocyjne żorskiej Policji oraz mieszkańców zgromadzonych przed nim.
  • Na zdjęciu widać osoby zgromadzone przed punktem promującym zatrudnienie w Policji.
  • Na zdjęciu widać policjanta, uczniów klasy o profilu policyjnym, a także osoby zainteresowane służbą w policyjnych szeregach.