20 lat Polski w UE: Żory celebrują z wystawą i piknikiem europejskim
Świętujemy dwie dekady obecności Polski w Unii Europejskiej! W ramach obchodów przygotowano szereg atrakcji edukacyjnych i kulturalnych, które pozwolą mieszkańcom lepiej zrozumieć korzyści płynące z członkostwa w UE i podziwiać lokalne inicjatywy wspierane przez fundusze europejskie.
  1. W Parku Cegielnia wystawiono prezentację "20 lat Polski w Unii Europejskiej", ukazującą kluczowe inwestycje zrealizowane dzięki wsparciu UE.
  2. Wystawa będzie dostępna do 5 maja, prezentując efekty współpracy miasta z Unią Europejską.
  3. 30 kwietnia w Letniej Czytelni odbędzie się "Piknik Europejski", z lekcją o UE prowadzoną przez Bartłomieja Balcerzyka, dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
  4. W przypadku złej pogody, wszystkie działania pikniku zostaną przeniesione do wnętrza biblioteki przy ul. Rybnickiej 6-8.

W ramach pikniku, który zaplanowano w godzinach 10:00 - 14:00, mieszkańcy będą mieli okazję do bezpośredniego dialogu z ekspertami oraz do uczestnictwa w dyskusjach na temat przyszłości Polski w strukturach europejskich. To wyjątkowa okazja, aby zrozumieć, jak wielowymiarowe są korzyści płynące z integracji europejskiej, zarówno na poziomie lokalnym, jak i ogólnokrajowym.

Organizatorzy przewidzieli także specjalną lekcję o godzinie 10:30, podczas której Bartłomiej Balcerzyk opowie o możliwościach, jakie Unia Europejska otwiera przed młodymi ludźmi. Spotkanie to nie tylko szansa na zdobycie wiedzy, ale również moment, aby zadać pytania i wyrazić własne opinie na temat przyszłości Europy.

Udział w pikniku wiąże się z możliwością publikacji wizerunku w mediach społecznościowych i na stronie internetowej Biblioteki, co dodatkowo zwiększa rangę tego wydarzenia. To doskonała okazja, by aktywnie uczestniczyć w życiu społeczno-kulturalnym miasta, celebrując ważny jubileusz włączenia Polski do grona państw Unii Europejskiej.


Według informacji z: UM Żory