MUKS Sari Żory wśród najlepszych w Polsce w siatkówce plażowej młodziczek
Wielki sukces młodych siatkarek z MUKS Sari Żory! Nasze zawodniczki awansowały do finału Mistrzostw Polski Młodziczek w siatkówce plażowej. Przed nimi jeszcze jedno wyzwanie - turniej finałowy, który odbędzie się w Wielkiej Nieszawce koło Torunia. Przygotujmy się na emocjonujący weekend sportowych zmagań!

Awans do finału Mistrzostw Polski Młodziczek

Nasze młode siatkarki z MUKS Sari Żory wywalczyły awans do prestiżowego turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodziczek w siatkówce plażowej. Wśród najlepszych 16 drużyn w Polsce znalazły się dwie pary: Julia Murach i Nicola Więcek oraz Mariia Ausheva i Alicja Skaba. To ogromne osiągnięcie dla naszego miasta i dowód na to, że ciężka praca i zaangażowanie przynoszą efekty.

Emocjonujące półfinały w Kołobrzegu

Podczas turnieju półfinałowego w Kołobrzegu, 32 najlepsze pary z ośmiu województw rywalizowały w systemie brazylijskim. Zawodniczki MUKS Sari Żory miały trudne zadanie, ale pokazały, że są gotowe na każde wyzwanie. Julia Murach i Nicola Więcek zwyciężyły w swojej grupie, rewanżując się parze Leśniewicz/Lewandowska, której uległy pierwszego dnia turnieju. Z kolei Mariia Ausheva i Alicja Skaba zajęły trzecie miejsce w swojej grupie, pokonując koleżanki z Dąbrowy Górniczej w ostatnim meczu.

Przygotowania do finału w Wielkiej Nieszawce

Już 13-14 lipca nasze siatkarki staną do walki w turnieju finałowym, który odbędzie się w Wielkiej Nieszawce koło Torunia. To wyjątkowe wydarzenie, na które czekają z niecierpliwością zarówno zawodniczki, jak i ich trenerzy oraz kibice. MUKS Sari Żory będzie reprezentować nasze miasto na najwyższym poziomie, a my trzymamy kciuki za ich sukcesy.

Historia pełna emocji i determinacji

Droga do finału była pełna emocji, zaciętej rywalizacji i momentów, które na długo pozostaną w pamięci zawodniczek i ich kibiców. Awans do finału to nie tylko wynik sportowy, ale także dowód na to, że w naszym mieście rosną prawdziwe talenty. Julia Murach, Nicola Więcek, Mariia Ausheva i Alicja Skaba już teraz są wzorem do naśladowania dla młodszych koleżanek.

Przed nami finałowy etap, który z pewnością dostarczy jeszcze więcej emocji. Życzymy naszym siatkarkom powodzenia i trzymamy kciuki za ich występ w Wielkiej Nieszawce! To będzie niezapomniany weekend sportowych zmagań, który może przynieść naszym zawodniczkom tytuł mistrzyń Polski.


Opierając się na: Urząd Miasta w Żorach