W Żorach rusza znakowanie rowerów - policja stawia na ochronę przed kradzieżą

W Żorach rusza znakowanie rowerów - policja stawia na ochronę przed kradzieżą

FOT. Policja Żory

Przed Galerią Wiślanka 12 czerwca pojawi się policyjny punkt znakowania rowerów i hulajnóg. Komenda Miejska Policji w Żorach zapowiedziała akcję w godzinach 10:00-13:00, a funkcjonariusze zwracają uwagę na wzrost zgłoszeń dotyczących kradzieży jednośladów w sezonie letnim.

To pierwsze w tym roku znakowanie, które ma charakter dobrowolny. Policjanci przypominają, że takie oznaczenie może pomóc w szybszym odzyskaniu sprzętu, jeśli rower albo hulajnoga zaginą lub zostaną skradzione. Jednocześnie podkreślają, że samo znakowanie nie zastępuje podstawowego zabezpieczenia mienia - właściciele nadal muszą pilnować swoich jednośladów i chronić je przed dostępem osób postronnych.

Akcja ma się odbyć na terenie Galerii Wiślanka, a więc w miejscu, do którego łatwo dotrzeć mieszkańcom Żor. Funkcjonariusze liczą, że zainteresowanie będzie duże, bo w okresie wakacyjnym rowery i hulajnogi częściej znikają z klatek schodowych, piwnic i stojaków przy sklepach. W tle pozostaje jasny przekaz Policji - lepsze oznaczenie sprzętu i rozsądne zabezpieczenie mogą realnie utrudnić życie złodziejom.

To wygląda na prostą profilaktykę, ale w praktyce właśnie takie działania często decydują o tym, czy skradziony jednoślad wróci do właściciela, czy zniknie bez śladu.

na podstawie: Policja Żory.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Żory). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.