W miniony weekend z obrażeniami ciała trafił 69-letni rowerzysta potrącony przez samochód na wysokości kościoła przy Alei Jana Pawła II w Żorach. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że mężczyzna poruszający się jednośladem wymusił pierwszeństwo na kierującym renault i zajechał mu drogę. Jak ustalili policjanci zarówno kierowca samochodu i rowerzysta byli trzeźwi.

Do zdarzenia doszło po godzinie 14.00. Jak ustalili policjanci 69-letni rowerzysta, podczas zmiany pasa ruchu, wymusił pierwszeństwo i zajechał drogę 54-letniemu kierowcy renault. W wyniku zderzenia pojazdów rowerzysta spadł na ziemię i doznał obrażeń ciała. Wezwany na miejsce zespół pogotowia ratunkowego przetransportował 69-latka do szpitala.

Policjanci obsługujący zdarzenie przebadali obu kierowców na alkomacie. Wynik badania potwierdził, że obaj byli trzeźwi.

Stróże prawa apelują o ostrożność na drodze. Zdejmijmy nogę z gazu i pamiętajmy o bezpieczeństwie za kierownicą.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.