Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żory

Pogoda zachęca do spacerów i wycieczek, a okoliczne lasy przyciągają tłumy. Nie każdy dba o środowisko, dlatego w lasach przybywa śmieci. Członkowie klubu HRmax Żory postanowili zakasać rękawy i posprzątać ten bałagan! W ramach akcji zabierz5zlasu już w najbliższą sobotę, 23 maja zapraszają wszystkich chętnych na wielkie sprzątanie.

Do akcji może przyłączyć się każdy, kto ma na względzie losy i wygląd żorskich terenów leśnych. Chętni otrzymają worki na śmieci oraz rękawiczki, przekazane przez pracowników Urzędu Miasta Żory. Pełne worki zostaną przewiezione z wyznaczonych miejsc do kontenerów Lasów Państwowych. Podobnie jak w poprzednich edycjach sprawami organizacyjnymi zajmują się Ewa Kałus oraz Iza Weisman wraz z członkami klubu HRmax Żory. Sprzątanie odbędzie się z zachowaniem wszystkich aktualnych zasad bezpieczeństwa.

Zbiórka w sobotę, 23 maja o godzinie 9:30 w miejscu wejścia do lasu obok Amerykańskiego Parku Rozrywki Twinpigs. Na poniższej mapie zaznaczono miejsce zbiórki oraz punkty składowania zebranych odpadów.