Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żory

Wspaniałe trofea, a także niesamowite doświadczenia zdobyły podczas tegorocznych Krajowych Mistrzostw IDO tancerki Szkoły Tańca Movimento w Żorach.

Kilkanaście tancerek wystartowało w dniach 12-14 maja na Krajowych Mistrzostwach IDO Modern&Ballet w Raszynie. Dziewczynki zaprezentowały się w konkurencjach solo w technikach tańca balet oraz modern & contemporary dance. Wywalczyły również nominacje na Mistrzostwa Europy!

Do Żor z mistrzostwem kraju wróciła najmłodsza tancerka Hanna Bednarska, która zdobyła złoty medal w kategorii Ballet do lat 7. Z kolei wicemistrzynią kraju w kat. Ballet Repertuar Junior2 została Maja Dawidenko. Tuż za podium w tej samej kategorii znalazła się Małgorzata Filipowska, która zdobyła 4 miejsce.

Znakomite wyniki odnotowały również: Zoja Polok (5 miejsce, Ballet Repertuar Children), Agata Frelich (6 miejsce, Ballet Repertuar Children), Emma Gilga (5 miejsce, Ballet Repertuar Junior1), Emilia Morys (Ballet Repertuar Junior1). Ponadto w ½ finału w kategorii Ballet Repertuar Children znalazły się: Blanka Bednarska, Zuzanna Pietryja, Emilia Grzenia, a w ½ finału w kat. Ballet Open Children: Emilia Grzenia, Zuzanna Pietryja, Agata Frelich.

Tancerki wystartowały także w technice tańca modern, gdzie konkurencja na parkiecie była ogromna, a liczba zawodniczek często przekraczała setkę w danej kategorii wiekowej.

Do KM IDO w Raszynie tancerki zostały przygotowane przez trenerów głównych: Monikę Janas-Nowacką, Monikę Kiermasz i Paulinę Święs. Grupy, których w szkole obecnie jest aż sześć, specjalizują się w technikach: balet, jazz, modern. Ze szkołą współpracuje Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych KreatoR, które wspiera taneczny rozwój dzieci, również pozyskując konieczne środki finansowe.

Dodajmy, że wyjazd na Krajowe Mistrzostwa IDO w Raszynie został finansowo wsparty przez Gminę Miejską Żory.

  • Click to enlarge image Hanna_Bednarska.jpg
  • Click to enlarge image Maja_Dawidenko.jpg
  • Click to enlarge image ido.jpg
  • Click to enlarge image ido2.jpg
  • Click to enlarge image ido3.jpg
  • Click to enlarge image ido4.jpg
  • Click to enlarge image ido5.jpg
  •  
Galeria zdjęć poniżej:
Żory zdobyły mistrzostwo kraju!" href="http://www.zory.pl/aktualnosci/93-aktualnosci-strefa-businesu/5043-tancerki-movimento-team-żory-zdobyły-mistrzostwo-kraju.html#sigFreeId0e104507b8">http://www.zory.pl/aktualnosci/93-aktualnosci-strefa-businesu/5043-tancerki-movimento-team-żory-zdobyły-mistrzostwo-kraju.html#sigFreeId0e104507b8

Galeria przedstawia tancerki i trenerki Szkoły Tańca Movimento w Żorach