Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żory

Przed nami wyjątkowo atrakcyjne Święto Roweru w naszym mieście. W najbliższą niedzielę, 13 czerwca weź swój rower, ochraniacze i kask i przyjeżdżaj do Parku Cegielnia w Żorach. „Kręcimy na maxa - na sportowo z rowerem” to rowerowa impreza z mnóstwem atrakcji, których jeszcze w Żorach nie było!

Zbliżają się wakacje, a to doskonała okazja do promowania aktywnego i bezpiecznego wypoczynku. Imprezę rozpocznie Żorski Rekreacyjny Rajd Rowerowy – z możliwością wyboru jednej z dwóch tras: na dystansie 15 km z dwoma punktami kontrolnymi lub 22 km z trzema punktami kontrolnymi. Każdy uczestnik otrzyma upominek oraz będzie miał możliwość udziału w konkursie z nagrodami. Start oraz meta na terenie Parku Cegielnia.

Rajd to doskonała okazja do pokręcenia kilometrów dla Żor w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski! Jeśli jeszcze nie dołączyliście do tej zabawy , to zapraszamy do pobrania aplikacji Aktywne Miasta. Aby przyłączyć się do walki o Puchar Rowerowej Stolicy Polski wystarczy wybrać Żory z listy miast i dołączyć do rywalizacji, która potrwa do końca czerwca. Każdy kilometr ma znaczenie!

Zapisy na Rajd w niedzielę, 13 czerwca w godzinach od 13:30 do 14:15. W miejscu zapisów będzie można uzyskać pomoc w zainstalowaniu aplikacji oraz jej uruchomieniu.

Od godziny 14:00 czeka nas nie lada gratka dla fanów rowerowych wyczynów! Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z wyjątkowych atrakcji:

- Pumptrack - innowacyjny tor rowerowy po którym może poruszać się zarówno pięciolatek i profesjonalista,

- Fruit Bike - stacjonarny rower z blenderem, gdzie siłą własnych nóg będzie można zmiksować swój ulubiony koktajl,

- Tor Drift Trike - jazda na trójkołowych rowerach

Ponadto na specjalnie przygotowanym torze rowerowym będzie można trenować koordynację, równowagę oraz precyzję jazdy. Dzieci w wieku od 4 do 8 lat będą mogły spróbować swoich sił w konkurencjach rowerowych z nagrodami, natomiast najmłodsi będą mieli do dyspozycji strefę malucha. Zapraszamy na spotkanie oraz warsztaty z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Żorach oraz OSP w Żorach.

Zapoznaj się z regulaminem imprezy. Oświadczenia i zgody do pobrania na mosir.zory.pl.

Organizatorzy:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Żory

Klub Turystyki Kolarskiej PTTK „Wandurs”

Urząd Miasta Żory

Na plakatach: informacje zawarte w tekście, cztery osoby na rowerze, loga organizatorów oraz akcji Rowerowa Stolica Polski