Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żory

Wielki sukces odnieśli młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Żorach z oddziałami sportowymi i mistrzostwa sportowego im. Polskich Olimpijczyków! Chłopcy z roczników 2008/2009 wywalczyli Mistrzostwo Śląska Szkół Podstawowych!

W rozegranym w Sosnowcu Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci i Młodzieży, drużyna z Żor, złożona z uczniów żorskiej trzynastki i jednocześnie zawodników MKS Żory pokazała charakter i umiejętności, strzelając aż 15 bramek i tracąc przy tym tylko 3. Po drodze do finału żorzanie zostawili w pokonanym polu SMS GKS Jastrzębie-Zdrój i SMS Rekord Bielsko-Biała.

W turnieju finałowym żorska drużyna, prowadzona przez trenerów Pawła Rybicę i Wojciecha Gancarczyka wyprzedziła zespoły: SMS Ruch Chorzów, SMS Ruch Radzionków, UKS Łazy oraz SP 40 Sosnowiec. Niepokonana drużyna połączona z uczniów klas 6 i 7 wystąpiła w składzie: M. Włodarczyk, M. Rutkowski, J. Kostuch, K. Biały, N. Oleksy, M. Kwaśniewski, J. Włoch, M. Braun oraz Z. Burzan.

Na zdjęciu zwycięska drużyna SP 13 w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach wraz z trenerami.  Przed drużyną puchar, dyplom oraz piłka.

Na zdjęciu zwycięska drużyna SP 13 w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach wraz z trenerami. Przed drużyną puchar, dyplom oraz piłka.