Osoby niesłyszące, niedosłyszące oraz osoby posiadające trudności w komunikowaniu się za pomocą głosu, w celu załatwienia sprawy w Urzędzie Miasta Żory mogą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego.

W związku z realizacją postanowień ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się informujemy, że skorzystanie z usługi tłumacza języka migowego jest bezpłatne i wymaga powiadomienia o tym fakcie 3 dni robocze przed planowaną wizytą w Urzędzie. Zgłoszenia można dokonać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez sms na numer telefonu: 606 481 403. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko osoby zainteresowanej, propozycję terminu i godziny wizyty w Urzędzie, krótkie określenie sprawy oraz kontakt zwrotny, na który prześlemy informację z potwierdzeniem spotkania.

W sytuacjach nagłych należy poprosić o pomoc tłumacza języka migowego w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Żory, przy ul. Rynek 9.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym nagraniem, w którym tłumacz Urzędu Miasta Żory wyjaśnia możliwości skorzystania z usług Urzędu przez osoby słabosłyszące lub niesłyszące.