Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żory

Pierwsze nowe pojazdy, które kupiła Międzygminna Komunikacja Autobusowa (były PKM) obsłużą linie MZK już za kilka dni.

Nowe pojazdy pojawią się głównie w Jastrzębiu-Zdroju, Pawłowicach, Mszanie, a także na trasach do Rybnika przez Wodzisław, do Żor oraz do Zebrzydowic. – Zakup ten znacząco poprawi jakość naszego taboru. Mam nadzieję, że bardzo szybko odczują to sami pasażerowie – mówi Stanisław Słowiński, prezes Międzygminnej Komunikacji Autobusowej.

Nowe autobusy to pojazdy marki Solaris Urbino 12. – Wyposażone są w silnik DAF o mocy 270 kW i bardzo wysokim standardzie emisji spalin Euro 6. Posiadają także automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację oraz nowoczesny monitoring. Obserwuje on nie tylko wnętrze pojazdu, ale także wszystko to co dzieje się na zewnątrz – mówi Rafał Zajas, dyrektor regionalny sprzedaży firmy Solaris. W nowych autobusach zainstalowano także monitory (w części przeznaczonej dla pasażerów) oraz system przeciwpożarowy komory silnika. Na pokład mogą zabrać 90 osób (24 miejsc siedzących i 66 stojących).

– Liczę na to, że kolejne nowe autobusy będą pojazdami elektrycznymi. Chcemy iść w tym kierunku. To nasz główny cel, dlatego też wniosek o dofinansowanie zakupu elektryków złożyliśmy do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za tym pójdą kolejne projekty – zapewnia Roman Foksowicz, przewodniczący Zarządu MZK Jastrzębie.

  • Click to enlarge image DSC_0907.JPG
  • Click to enlarge image DSC_0941.JPG
  • Click to enlarge image DSC_0994.JPG
  • Click to enlarge image DSC_1018.JPG
  •  
Galeria zdjęć poniżej:
http://www.zory.pl/aktualnosci/91-aktualnosci-strefa-turysty/5136-siedem-nowych-autobusów-na-trasach-mzk-jastrzębie.html#sigFreeIdabf38a014f

Na zdjęciach: Stanisław Słowiński, Rafał Zajas, Roman Foksowicz oraz autobusy marki Solaris