Powiększenie piersi w szpitalu

Niejedna z Pań marzy o pięknym, dużym i nie opadającym biuście. Część osób podejmuje się operacyjnego powiększenia piersi. Należy pamiętać, aby wybrać odpowiedni szpital do wykonanie takiego zabiegu, aby był on w pełni bezpieczny.

Dla kogo jest zabieg?

Zabieg operacyjnego powiększenia piersi dostępny w Nowa Ortopedia jest dla każdego, pod warunkiem, że stan zdrowia pozwala na taką operację. Kobiety, które po prostu chcą powiększyć biust, lub osoby z asymetrią piersi czy też problemami z biustem po ciąży czy karmieniu mogą to zrobić po konsultacji ze specjalistami. Ważnymi badaniami, które trzeba wykonać to USG piersi, EKG serca, morfologia, badania ogólne moczu. Jeśli wyniki są w normie, nie ma innych przeciwskazań. Pamiętajmy tylko o tym, aby zabieg wykonać w szpitalu.

Jak wygląda operacja ?

Od kształtu naturalnego piersi, zależy jaki będzie efekt końcowy zabiegu. Zabieg zawsze jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Chirurg stara się robić takie cięcia, aby były jak najmniej widoczne i aby blizny były jak najmniejsze. Dorób implantów przeważnie należy do wyboru pacjentki, jednakże czasem lekarz sugeruje inne rozwiązania. Implanty przeważnie wkładane są pod mięśniem piersiowym lub tuż nad nim. Po zaszyciu rany umieszcza się szwy wchłanialne lub niewchłanialne, czasem takie i takie. Na konsultacji po ok. 14 dniach lekarz zdejmuje szwy niewchłanialne.

Operacja powiększenie biustu trwa przeważnie 60 - 90 minut. Należy pamiętać, że jak każda operacja monie nieść za sobą pewne ryzyko oraz powikłania.

Co po zabiegu ?

Po zabiegu pacjentka może być osłabiona i obolała, ale to normalna przy tego typu zabiegach. Bardzo ważne jest, aby stosować się do zaleceń lekarza, który na pewno przepisze odpowiednie środki przeciwbólowe. Tuż po operacji należy pilnować blizn, doglądać ich gojenie i w razie jakichkolwiek dolegliwości (gorączka, nagłe zaczerwienienie blizny, sączenie się płynu z cięcia, wymioty, wysypka w koło blizn, opuchlizna) należy niezwłocznie udać się do szpitala lub lekarza prowadzącego.

Po ok. 7 dniach, należy delikatnie masować piersi dłońmi 3x dziennie przez około 5 tygodniu aby przyspieszyć gojenie i uniknąć zatorów limfatycznych. Należy pamiętać aby przez pierwsze 3 tygodnie nie wykonywać żadnych czynności fizycznych ( odkurzanie, zmywanie, pranie, sprzątanie). Oszczędny tryb życia w ty okresie jest bardzo ważny w rekonwalescencji. Do 6 tygodniu po zabiegu należy unikać mocnego wysiłku fizycznego np. gimnastyki, ćwiczeń, biegania czy innych sportów.

Najważniejsze jednak są zalecenia lekarza, który może wydłużyć czas leczenia i wdrażanie do normalnego funkcjonowania.