Mistrzostwa Szkół w Rummikub w SP nr 8 w Żorach
II Żorskie Mistrzostwa Szkół w Rummikub to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych imprez edukacyjnych. Tegoroczna edycja, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 8, przyciągnęła uczniów z wielu miast regionu, a emocje sięgały zenitu.
  1. Oficjalne odsłonięcie nowej figurki Żorka przez Prezydenta Miasta.
  2. Udział 82 uczniów z 21 szkół z różnych miejscowości.
  3. Zwycięstwo uczniów i nauczycieli w różnych kategoriach.
  4. Organizacja przez Sabinę Lip-Słaboń, Przemysława Słabonia oraz Marka Ajzermana.

W piątek, 17 maja, w Szkole Podstawowej nr 8 im. Adama Mickiewicza miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - II Żorskie Mistrzostwa Szkół w Rummikub. Ta popularna gra liczbowa przyciągnęła aż 82 uczniów z 21 szkół, w tym z Żor, Mikołowa, Jastrzębia-Zdroju, Czerwionki-Leszczyn, Brzeźc, Mysłowic i Paniówek.

W trakcie uroczystości, Prezydent Miasta Żory, Waldemar Socha, oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8, Gabriela Raczyńska, odsłonili nową figurkę Żorka – gracza Rummikub. W ceremonii uczestniczyli również inni ważni goście: Adam Grześkiewicz, Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Rogoźna oraz Dyrektor ŻCOP, Dominik Krusberski, Naczelnik Wydziału Edukacji UM Żory, Adrian Lubszczyk, Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu UM Żory oraz Adam Bernert z Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej.

Rummikub to gra pełna emocji i strategii, w której wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich kostek. Tegoroczne mistrzostwa były pełne napięcia i radości, a uczniowie rywalizowali z zaangażowaniem. Wśród najlepszych graczy znaleźli się Kinga Lajdamik, Laura Pełczyńska, Zuzanna Chowaniec i Maciej Gulczyński. Gospodarze, czyli Szkoła Podstawowa nr 8, triumfowali w klasyfikacji szkół.

Równocześnie odbył się też turniej dla nauczycieli i opiekunów, w którym wzięło udział 28 graczy. Najwięcej punktów zdobyli Agnieszka Falkowska, która awansowała na Mistrzostwa Polski 2024, Anna Śmigała i Jarosław Nosek.

Organizatorami zawodów byli Sabina Lip-Słaboń, Przemysław Słaboń oraz Marek Ajzerman. Ich zaangażowanie i pasja do gry przyczyniły się do ogromnego sukcesu tego wydarzenia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na kolejną edycję!


Na podstawie: Urząd Miasta